O G Ł O S Z E N I A

I  Niedziela Adwentu – 2. XII. 2012 r.

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Adwent i nowy rok liturgiczny. Adwent ma podwójny charakter: jest czasem przygotowania do uroczystości Bożego Narodzenia, podczas której czcimy pierwsze przyjście Syna Bożego na świat. Jest też czasem, w którym uwaga nasza zostaje skierowana na oczekiwanie powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu dziejów. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych.

2.  Dziś na Mszy św. o godzinie 6:00 poświęcone zostały opłatki na stół wigilijny. Proszę Radnych o wzięcie  opłatków do poszczególnych miejscowości.  

3. W liturgii Kościoła Katolickiego obchodzimy w tym tygodniu: w poniedziałek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera, we czwartek św. Mikołaja, biskupa, w piątek św. Ambrożego biskupa i doktora kościoła, w sobotę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – Msze święte jak w niedziele.

4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Do chorych ks. proboszcz pojedzie we środę od godz. 11:00, ks. Krystian w piątek od godz. 8:00.

5. W sobotę, 8 grudnia na Mszy św. o godz. 12:00, będzie poświęcenie i rozdanie medalików dla dzieci klas II przygotowujących się do I Komunii św. Po Mszy św. spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

6. W następną niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone będą na utrzymanie naszego Seminarium Duchownego w Lublinie.

7. Przyszła niedziela jest Dniem modlitw za Kościół na Wschodzie, zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

8. Ofiary na pokrycie kosztów remontu świetlicy.

9. Są kalendarze KRZ. Jest do nabycia kolejny tygodnik „Niedziela” a w nim m.in. 1. Art. „Obchody święta niepodległości”, 2. Art. „Znowu między Niemcami a Rosją”, 3. Art. „Adwent – czas oczekiwania”. Są już świece Caritas w cenie 5 zł.

10. Zapowiedzi przedślubne: I – Tomasz Czop, kaw. z Wólki Wieprzeckiej, par. Kosobudy i Joanna Winiarska, panna z Białowoli, par. tutejszej.

11. Opiece Matki Bożej zawierzajmy naszą Ojczyznę, prośmy o dobre przeżywanie czasu Adwentu przez wszystkich ochrzczonych; polecajmy także siebie samych, nasze rodziny i tych, którzy potrzebują naszej modlitwy: Pod Twoją obronę…

Z serdecznym pozdrowieniem i błogosławieństwem

Ks. Andrzej Traczykiewicz – Proboszcz Parafii