O G Ł O S Z E N I A

IV Niedziela Wielkiego Postu – 3. IV. 2011 r.

1. Dziś zmiana tajemnic różańcowych. Proszę zelatorki i zelatorów o wykaz osób należących do Żywego różańca oraz zatroszczyć się o wygląd wokół kościoła i przy figurkach Matki Bożej.

2. W tym tygodniu Droga Krzyżowa w Zarzeczu: o godz. 16:00, w Lipsku o 17:30 a w Białowoli o 16:30. Gorzkie Żale w niedziele w Białowoli o 8:45 a w Zarzeczu po Mszy świętej a w Lipsku po sumie. Za udział w nabożeństwach wielkopostnych możemy uzyskać odpust zupełny, który możemy ofiarować za kogoś zmarłego albo we własnej intencji.

3. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa: PP. Denisowie 20 zł., 10 zł bezim. 20 zł bezim., 50 zł., bezim. 100zł. bezim.

4. Zbiórka ministrantów i lektorów we czwartek o godz. 16:30.

5. Spotkanie teatrzyku „Uciecha” w piątek o godz. 19:00.

6. Legion Maryi będzie miał swoje spotkania w środę przed Mszą św. o godz. 17:00.

7. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii odbędą się od 5 niedzieli Wielkiego Postu w dniach od 10 do 13 kwietnia b.r. Rekolekcje poprowadzi ks. Józef Zwolak, proboszcz z Horyszowa. Módlmy się o liczne uczestnictwo i dobre przeżycie tych dni.

8. Katolickie Radio Zamość i Tygodnik Katolicki Niedziela zapraszają dzieci ze szkół podstawowych do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-literackim „W oczekiwaniu na beatyfikację Sługi Bożego Jana Pawła II”. Prace literacki i plastyczne należy złożyć do 30 kwietnia br. do Katolickiego Radia Zamość. Szczegóły na stronie internetowej Radia.

9. Caritas Polska organizuje akcję pomocy dla dzieci i młodzieży w trudnej sytuacji materialnej. Już dziś rozprowadzamy specjalne Paschaliki z symbolem Zmartwychwstania, które możemy zapalić w czasie Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę czy przy świątecznym stole lub na grobach bliskich a za tydzień będą wielkanocne baranki z cukru, w cenie 5,- zł.

10. W dniu wczorajszym rozegraliśmy pierwszy mecz ligowy w rundzie wiosennej z K.S. Ruch Machnów Nowy. Kolejny mecz w najbliższą sobotę na naszym boisku o godz.: 14:30 z K.S. Orkan Bełżec. Przypominam o treningach: orlicy środa nasze boisko godz. 16:00, seniorzy środa na orliku w Żdanowie godz.: 18:00, seniorzy w Lipsku czwartek godz.: 17:00, orlicy piątek w Żdanowie hala sportowa godz.: 18:00. W dniu dzisiejszym rozpoczyna się Liga Gminy seniorów na orliku w Żdanowie dla klubów i reprezentacji sołectw o godz.: 14:00. Mogą dołączyć chętni i sołectwo Lipsko.

11. Dofinansowanie. Zawiadomienie.

12. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Niedziela.

13. Zmarł ś. p. Mieczysław Bajak kpt. lotnictwa i pilot wojskowy. Pogrzeb w Lipsku we wtorek godz. 14:00.

14. Prośmy za wstawiennictwem Matki Bożej i za przyczyną naszego Patrona w intencji Ojczyzny, za poszkodowanych w Japonii, o dobre przeżywanie przez nas czasu Wielkiego Postu oraz za zbliżające się rekolekcje parafialne.