O G Ł O S Z E N I A

 

II Niedziela Zwykła  

20. I. 2013 r.

 

 

 

1. Dziś w II Niedzielę po Objawieniu Pańskim obchodzimy w Kościele Dzień Migranta i Uchodźcy. To zachęta do podejmowania ewangelizacji i niesienia pomocy emigrantom w zachowaniu mocnej wiary.

 

2. Jutro, 21 stycznia obchodzimy Dzień Babci, a we wtorek Dzień Dziadka. W naszych modlitwach pamiętajmy o naszych Dziadkach. Także jutro wypada wspomnienie świętej Agnieszki, dziewicy i męczennicy.

 

3. W czwartek, 24 stycznia przypada wspomnienie  świętego Franciszka Salezego, patrona pracowników mediów. Otoczmy naszą modlitwą dziennikarzy.

 

4. W piątek obchodzimy święto Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła i kończy się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

 

5. W sobotę wspomnienie  świętych  Biskupów: Tytusa i Tymoteusza. W sobotę także przypada XIII Dzień Islamu  w Kościele Katolickim w Polsce.

 

6. W przyszłą niedzielę w Białowoli o godz. 15:00 odbędą się jasełka w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej z Białowoli i teatrzyku „Uciecha”. Próba teatrzyku odbędzie się w sobotę o godz. 16.30 w Białowoli w remizie.

 

7. Za tydzień taca na pokrycie kosztów za energię elektryczną i gaz.

 

8. Za 2 tygodnie 3 lutego po sumie o godz. 13:00 w salce na plebanii odbędzie się spotkanie opłatkowe dla członkiń i członków żywego różańca.

 

9. Porządek wizyty duszpasterskiej na nadchodzący tydzień:

 

Poniedziałek, 21 stycznia: Lipsko Polesie – od PP. Pakułów i osiedle przy szkole od godz. 9:00 – ks. proboszcz

 

Poniedziałek, 21 stycznia: Lipsko Kosobudy od Lipska – ks. Krystian od godz. 15:00.

 

Wtorek, 22 stycznia: Czarnowoda i Szewnia Górna od godz. 9:00 – 2 księży

 

10. Możemy zaopatrzyć się w najnowszy numer tygodnika „Niedziela” z dodatkiem zamojskim: 1. Art. ” W obronie Telewizji Trwam”, 2. Art. „Czego Bóg od nas chce?”, 3. Art. „Smutne święta chrześcijan w Pakistanie”.

 

11. Opiece Matki Bożej zawierzajmy babcie i dziadków z racji ich święta, ich rodziny, módlmy się o jedność wszystkich chrześcijan. Pod Twoją obronę…