Wniebowstąpienie Pańskie – 20.V. 2012 r.
1. Składam „Bóg zapłać!” za ofiary do puszek na Katolickie Radio Zamość.
2. Trwają nabożeństwa majowe poświęcone czci Najświętszej Maryi Panny, które w kościele parafialnym po Mszy św. wieczornej o godz. 18:00, w Zarzeczu o 17:00 a w Białowoli o 18:30.
3. We czwartek wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych, w sobotę św. Filipa Nereusza, kapł.
4. Zbiórka ministrantów w poniedziałek o 19:00 a Teatrzyku w piątek o 19:00.
5. W sobotę jedziemy z kandydatami do bierzmowania na Diecezjalną Pielgrzymkę Bierzmowanych do Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Tomaszowie Lubelskim, wyjazd o godz.: 9:00 powrót 16:00. Składka na przejazd 10 zł.
6. Spotkanie z dziećmi i rodzicami klas II przed I Komunią Świętą w poniedziałek i środę o godz. 16:00. Mamusie będą malować parkan wokół kościoła, a tatusiów zapraszam do pomocy przy układaniu płytek na cmentarzu po godz. 18:00. W piątek spotkanie dla dzieci rocznicowych i rodziców o godz. 16:00, tatusiów proszę na 18:00 do pomocy przy układaniu płytek na cmentarzu.
7. Strażaków OSP Lipsko proszę o pomoc przy układaniu płytek na cmentarzu we wtorek po 18:00 a Strażaków OSP Białowola we czwartek po 18:00.
8. Za tydzień poświęcenie pól, modlitwy błagalne o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy w Lipsku, rozpoczęcie od Topornicy przy lasku o godz. 16:00 i Lipsku-Polesiu, rozpoczęcie od krzyża na górze o godz. 16:00.
9. W następną niedzielę wypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Zielone Świątki, taca na budownictwo sakralne. Nasz teatr zaprasza na przedstawienie z okazji dnia mamy na scenie na zewnątrz zaraz po sumie.
10. Składam serdeczne podziękowanie młodzieży z 2 i 3 klas gimnazjalnych którzy wczoraj pracowali na cmentarzu przy roznoszeniu płytek i obrzeży.
11. Bóg zapłać za modlitwę i ofiary na potrzeby parafii.
12. Zapowiedzi przedślubne: I: Paweł Wawszkiewicz, kaw. z Piseczna, par. św. Anny i Mariola Zams, panna z Zarzecza, par. tut.; II: Artur Wudarczyk, kaw. z Grodziska, par. M.B.N.P. i Iwona Kwika, panna z Lipska, par. tut.
13. We środę „Metanoja” gra mecz na wyjeździe z klubem Granica w Lubyczy o godz. 18:00.
14. U ministrantów możemy zaopatrzyć się w najnowszy numer „Niedzieli” 1. Art. „Jak realizujemy naukę bł. Jana Pawła II?”, 2. Art. „Propozycja rządu to pseudoreforma”/bd/, 3. Art. „Jak unikać żylaków?”…
15. Przez wstawiennictwo naszego Patrona i Matki Bożej, powierzajmy cały świat i wszystkie jego problemy, a także naszą Ojczyznę, parafię – trwające prace, siebie samych i nasze rodziny. Pod Twoją obronę…