29 Niedziela Zwykła

 

 

20. 10. 2013 r.

 

 

 

1. Dzisiaj w Kościele katolickim rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Przez ten cały czas będziemy wspierać swoją modlitwą i ofiarą ludzi, którzy daleko od nas głoszą narodom pogańskim Chrystusa. Szczególnie pamiętajmy o polskich misjonarzach. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na pomoc dla misjonarzy.

2. Również dzisiaj w Kościele w Polsce odbywa się liczenie wiernych uczęszczających na niedzielną Mszę świętą i przystępujących do Komunii świętej.

3. Jutro wypada wspomnienie błogosławionego Jakuba Strzemię, biskupa. Natomiast we wtorek wspomnienie błogosławionego Jana Pawła II, Papieża.

4. Powoli dobiega końca miesiąc modlitwy różańcowej. W Lipsku nabożeństwa różańcowe po Mszy św. o godz. 16.00, w Białowoli o 16:45 a w Zarzeczu o 16:00. Kto nie może przyjść do kościoła niech weźmie różaniec do ręki i pomódlmy się wspólnie z rodziną w domu.

5. Zbiórka kandydatów na ministranta w wtorek o godz. 15:20, spotkanie teatrzyku w piątek o 19:00, zbiórka wszystkich ministrantów w sobotę o godz. 14:00. Za tydzień w niedzielę na sumie odbędzie się obrzęd włączenia nowych ministrantów do służby przy ołtarzu.

6. W następną niedzielę po Mszy  świętej o godzinie 12:00 odbędzie się w kościele kolejne spotkanie przygotowawcze dla kandydatów do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

7. Zbliża się miesiąc listopad czas pamięci o zmarłych. Na ołtarzach wyłożone są kartki na wypominki, na których możemy wypisać imiona zmarłych, polecanych szczególnej modlitwie o ich zbawienie. Przy porządkowaniu grobów przed Uroczystością Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego proszę o składanie liści, trawy, wieńców, szkła tylko w wyznaczonych miejscach, kto może proszę zabierać ze sobą do własnych kontenerków. Koszty wywozu śmieci są bardzo wysokie. W tym roku 1 listopada w uroczystość Wszystkich świętych Msza św. na cmentarzu będzie o godz. 13:00, wcześniej o 12:15 różaniec z wypominkami. 2 listopada Msza św. o godz. 13:00 a wcześniej o 12:15 różaniec z wypominkami.

8. Podziękowanie ofiarodawcom z Zarzecza za wycięcie 2 drzew na cmentarzu.

9. Serdeczne podziękowania Paniom z KGW Lipsko i sołtysowi Panu Stanisławowi Osiak za zgrabienie liści wokół kościoła i za ogrodzeniem i za wywiezienie.

10. Jest do nabycia tygodnik „Niedziela”: 1. Art. „Zawód Misjonarz”, 2. Art. „Dlaczego Jezus wstąpił do piekieł?”, 3. Art. „Honor polskiej nauki”.

11. Są do nabycia kalendarze: rolników po 25 zł i z wieńcami dożynkowymi po 5 zł.

12. Za przyczyną Matki Bożej dziękujmy Bogu za otrzymywane przez nas łaski, prośmy o opiekę nad nami i nad naszymi rodzinami. Pod Twoja Obronę…