O G Ł O S Z E N I A

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – 20. XI. 2011 r.

1. Świętujemy ostatnią niedzielę roku kościelnego jako Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Wyznajemy tym samym naszą wiarę w Bożego Syna, który jest Panem i Władcą całej stworzonej rzeczywistości. Starajmy się tak postępować, by Chrystus Król uznał nas godnymi przyjęcia do swojego królestwa. Dzisiaj swoje święto patronalne obchodzą członkowie Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Spotkanie dla młodzieży gimnazjalnej do bierzmowania po sumie o godz. 12:00.

2. Ks. Rektor kościoła św. Katarzyny w Zamościu zaprasza w sobotę, 26 listopada na uroczystości odpustowe ku czci Patronki kościoła. Suma odpustowa o godz. 11.00.

3.  W bieżącym tygodniu obchodzimy wspomnienia: w poniedziałek – Ofiarowania NMP, we wtorek – św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej; w piątek – męczenników wietnamskich Andrzeja Dung Lac i Towarzyszy.

4. Za tydzień pierwsza niedziela Adwentu – okresu liturgicznego który ma nas przygotować na Święta Bożego Narodzenia i na spotkanie z Bogiem w wieczności. Także w przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na KRZ. Zechciejmy materialnie wesprzeć naszą diecezjalną rozgłośnię.

5. Zbierane są ofiary na wycięcie drzewa nr 109 i 76.

6. Ofiary na remont świetlicy: Teodora i Piotr Bąkowie 200zł, Radliński Czesław z Lipska 100zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

7. Spotkanie dla ministrantów i lektorów obowiązkowo w sobotę o godz. 10:00, dla KSM i teatrzyku o 11:00.

8. Za tydzień po Mszy św. o godzinie 6:00 poświęcone zostaną opłatki na stół wigilijny. Zapraszam naszych radnych z Rady Duszpastersko-ekonomicznej na godz. 15:00 na plebanię i proszę o wzięcie opłatków do poszczególnych miejscowości.

9. Jest do nabycia tygodnik „Niedziela”, kalendarze z wieńcami dożynkowymi, KRZ i rolników.

10. Opiece Matki Bożej zawierzajmy naszą Ojczyznę, siebie samych, swoje rodziny i tych którzy potrzebują naszej modlitwy: Pod Twoją obronę…