OGŁOSZENIA

12 Niedziela Zwykła

21  – VI – 2015r.

1. W środę 24 czerwca obchodzić będziemy Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela jest to dzień naszego głównego odpustu  parafialnego. Tego dnia odbędzie się również wizytacji naszej parafii przez ks. Biskupa Mariusza Leszczyńskiego. Msze Święte w dzień odpustu będą sprawowane w Lipsku o godz. 7:00, 12:00 i 18:00, w Białowoli o godz. 8:30 i w Zarzeczu o godz. 10:00. Zapraszamy szczególnie wiernych na Mszę Świętą o godz. 12:00 prosimy o włączenie się w przygotowanie procesji, dzieci I Komunijne o sypanie kwiatów i niesienie różańca.

2. W dzisiejszą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone są na organizację ŚDM w Krakowie 2016.

3. Dziś na naszym parafialnym cmentarzu odprawiona zostanie

4. Msza Święta przed odpustem za naszych bliskich zmarłych o godz. 15:00,          o godz. 14:15 rozpoczniemy modlitwę różańcową z wypominkami.

5. We wtorek o godz. 19:00 zbiórka ministrantów z przygotowaniem asysty na uroczystości odpustowe.

6. Organizujemy pieszą pielgrzymkę do Krasnobrodu na uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Jagodnej. Planowane wyjście jest 1 lipca w środę o godz. 14:00,  planowane dojście na godz. 18:00. Na pielgrzymkę należy zabrać, płaszcz przeciw deszczowy, wygodne buty, kanapki na drogę, wodę do picia niezbędne lekarstwa, osłonę od słońca, intencje modlitewne i różaniec. Prośba aby w miarę możliwości prosić rodzinę i znajomych o zabranie z powrotem. W tym roku uroczystości mają charakter wyjątkowy ze względu na 50 – lecie koronacji cudownego obrazu, w związku z tym od wtorku 23 czerwca o godz. 18:00 rozpoczyna się w sanktuarium Nowenna przed jubileuszem. Codzienna relacja na falach KRZ. Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa.

7. Zapowiedzi przedślubne: zap 1. Jakub Iwanicki kawaler z Lipska i Aleksandra Baszczak panna z Poznania, zap. 1 Cezary Policha kawaler z Łabuń i Joanna Wiatrzyk panna z Zarzecza, zap. 1 Krzysztof Kapała kawaler z Lublina i Ewa Sałach panna z Lipska, zap. 1 Grzegorz Wilkołazki kawaler z Bystrzycy Nowej i Edyta Sobczyk panna z Szewni Górnej, zap. 1 Mariusz Siwiło kawaler z Białowoli i Paulina Świergoń panna z Deszkowic.

8. Jest do nabycia tygodnik Niedziela poświęcony tematyce „ks. Franciszek Blachnicki – OAZA”.

9. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Stanisławę Teterycz z Białowoli. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…