16 Niedziela Zwykła

21. VII. 2013 r.

 

1. Trwają wakacje. Dla jednych jest to czas odpoczynku, wyjazdów i urlopów. Dla rolników to okres intensywnej pracy przy zbiorze plonów. Módlmy się o dobrą pogodę na czas żniw.

2. Rozpoczynamy dzisiaj „Tydzień Świętego Krzysztofa” patrona kierowców i podróżujących pod hasłem: „Z wiarą niesiemy Chrystusa światu”. Po każdej Mszy św. odbywa się błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych. Bóg zapłać za składane przy tej okazji ofiary do puszek, które są przeznaczone na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy.

3. Ofiary jakie ostatnio wpłynęły na potrzeby kościoła: P. Mołdochowie z Topornicy 16/8 – 50 zł., P. Kuźmowie z Lipska 215 – 50 zł., of. z Lipska bezim. 50 zł., Pani Jasica Lipsko-Polesie 1 – 50 zł., Pupiec Alfred z Zalesia – 50 zł., P. Janusz Szewera 100 zł. – na dach świetlicy, Zams Józefa – 50 zł. i Agnieszka Wnuk – 50 zł. – na światło w Zarzeczu, z Topornicy P. Gałanowie 50 zł i P. Świrgoń 60 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

4. Z kalendarza liturgicznego bieżącego tygodnia: jutro obchodzimy wspomnienie św. Marii Magdaleny, we wtorek święto św. Brygidy – patronki Europy; we środę wspomnienie św. Kingi dziewicy; we czwartek święto św. Jakuba apostoła a w piątek wspomnienie śś. Joachima i Anny rodziców Matki Bożej – jest to dzień szczególnej wdzięczności dla naszych rodziców i dziadków.

5. Trwają zapisy na XXXI Pielgrzymkę Pieszą, która 2 sierpnia wyruszy z Zamościa na Jasną Górę. Swój udział możemy zgłaszać po każdej Mszy św. w zakrystii lub w kancelarii.

6. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Niedziela: 1. Encyklika Papieża Franciszka pt: „Lumen Fidei”, 2. Art. „Perła w Haczowie”, 3. Art. „Polska inwigilowana”.

7. We środę odbyła się uroczystość „Upamiętnienia żołnierzy poległych w 1914 r. podczas I wojny światowej na ziemi zamojskiej” a pochowanych na naszym cmentarzu parafialnym. Osoby chętne mogą wpisać się do księgi pamiątkowej.

8. Zapowiedzi przedślubne: I – Andrzej Curyło, kawaler z Szewni Dolnej, parafia Kosobudy i Małgorzata Adamowicz panna z Zarzecza parafii tutejszej.

9. Za chwilę będzie błogosławieństwo kierowców, pojazdów i poświęcenie dewocjonaliów. Dziś na pamiątkę jest do wyboru: breloczek z modlitwą do św. Krzysztofa, różaniec kierowcy ze św. Krzysztofem z zapinką na lusterko albo karta kierowcy – chrześcijanina.

 

10. Zmarła św. p. Emilia Greszta z Lipska, przeżyła 82 l. Pogrzeb dziś: wyprowadzenie z domu o godz. 14:00. Msza św. w kościele o 14:30. Wieczny odpoczynek…