OGŁOSZENIA

4 Niedziela Adwentu

21 XII 2014

 1. Dziś ostatnia 4 niedziela adwentu.

2. W środę Wigilia Narodzenia Pańskiego. O godz. 9:00 w kościele parafialnym w Lipsku będzie odprawiona Msza św. zbiorowa za naszych bliskich zmarłych. W zakrystii przyjmujemy imiona naszych bliskich zmarłych jak można również zapisywać imiona na kartkach. Wieczorem zasiadamy do wigilijnej wieczerzy. Zachęcam wszystkich Parafian do pielęgnowania zwyczajów wigilijnych takich jak: rozpoczęcie wieczerzy modlitwą, czytaniem Pisma świętego, łamaniem się opłatkiem, śpiewaniem kolęd i do uczestnictwa w Pasterce. Na stole niech będzie zapalona świeca, jako znak obecności wśród nas Chrystusa – Światła narodów. Łamiąc się opłatkiem z najbliższymi pamiętajmy o osobach samotnych, chorych, bezdomnych i opuszczonych.

3. Spotkanie teatrzyku w sobotę o godz. 18:00. Zbiórka ministrantów przed świętami w poniedziałek o godz. 11:00.

4. Bóg zapłać za ofiary na WSD.

5. Można zgłaszać chorych których nie odwiedzamy w pierwsze piątki miesiąca, a którzy chcą skorzystać przed świętami ze spowiedzią i Komunią Świętą. Odwiedzimy ich w poniedziałek 22 grudnia rozpoczniemy od godz. 9:00.

6. Uroczysta Pasterka w kościele parafialnym zostanie odprawiona o godzinie 24.00. W kaplicy w Białowoli i Zarzeczu Msze wieczorne zostaną odprawione o godz. 22:00. Pozostałe Msze święte będą odprawiane jak w każdą niedzielę. Nie będzie Mszy świętej o godzinie 7:30 rano. Taca z Pasterki jak każdego roku będzie przeznaczona na wsparcie kościelnego „Funduszu Obrony Życia”.

7. We piątek, 26 grudnia święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika Kościoła. Taca  będzie przeznaczona na kapłański fundusz zdrowotny. Msze święte będą odprawiane jak w każdą niedzielę. Dzięki dyspensie księży biskupów tego dnia nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

8. W sobotę, 27 grudnia święto Świętego Jana Apostoła i Ewangelisty. Podczas Mszy świętych odbędzie się poświęcenie i rozdanie wina.

9. Za tydzień w niedzielę Święto Świętej Rodziny z Nazaretu. Ogarniamy modlitwą i myślą nasze rodziny, często borykające się z różnymi trudnościami.

10. Sprzątanie kościoła w tym tygodniu w środę przed południem oraz w sobotę wieczorem.

11. Możemy zaopatrzyć się w najnowszy numer tygodnika „Niedziela” który obejmuje dwie niedziele, poświęcony tematowi „Zdumienia Bożym Narodzeniem”. Jest dodatek film „Spełniona w Maryi”. Cena 10zł.

12. W tym tygodniu odszedł do Pana ks. Wiesław Rzepecki w wieku 83 lat. Pogrzeb odbył się w Szczebrzeszynie w dniu wczorajszym oraz zmarł Krzysztof Lewusz w wieku 31 lat z Lipska Polesie. Wieczny odpoczynek….