O G Ł O S Z E N I A

21 Niedziela Zwykła – 21. VIII. 2011 r.

1. Spotkanie Rady parafialnej odbędzie się w dniu dzisiejszym o godz. 15:00. Tematem będzie remont połączony z modernizacją budynku świetlicy POKSiR.

2. Dziś również o 15:00 gramy mecz z Grafem Chodywańce. Jest to pierwszy mecz nowego sezonu. Serdecznie zapraszam.

3. Od wtorku, 23 sierpnia w Zwierzyńcu rozpocznie się „Exodus Młodych” – 4 dniowe spotkanie młodzieży Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Informacje oraz zgłoszenia na stronie internetowej: www.exodus.zam-lub.pl. Spotkaniu będzie towarzyszyło mobilne muzeum (samochód w papieskich barwach) z eksponatami, zdjęciami oraz filmami z życia Karola Wojtyły w trzech miejscach – Wadowicach, Krakowie i Rzymie. Pamiątki udostępnili kard. Stanisław Dziwisz, Muzeum Archidiecezjalne oraz Archiwum Kurii Metropolitalnej w Krakowie. Część z nich nigdy wcześniej nie była pokazywana. Uroczyste otwarcie muzeum we wtorek, 23 sierpnia o godz. 19.30 na placu przed Ośrodkiem Turystycznym „ECHO” w Zwierzyńcu.

4. W piątek w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej Msza św. w naszym kościele parafialnym sprawowane będzie o godz. 18:00. Na zakończenie Mszy św. odnowimy akt zawierzenia Narodu Matce Bożej.

5. VI Turniej Piłki Nożnej Plażowej im. Ks. Zbigniewa Antosza już sobotą na naszym boisku piaskowym: http://pks-metanoja-lipsko.com/

6. Za tydzień naszą parafię spotka wyjątkowy zaszczyt. Z Włoch zostaną przywiezione relikwie chusty Matki Bożej. W ostatnią niedzielę sierpnia, 28 sierpnia b. r. będzie możliwość adoracji, ucałowania oraz nabycia pamiątek – różańców dotkniętych do relikwii. Podam porządek tej uroczystości: na zakończenie każdej Mszy św. będziemy podchodzić procesyjnie do ołtarza aby adorować i ucałować relikwie. Do koszyczka złożymy ofiarę dla ks. Kustosza tych relikwii we Włoszech, jako podziękowanie za tak wielkie wydarzenie i przeżycie spotkania duchowego z Matką Bożą. Wychodząc z kościoła będziemy mogli nabyć u kleryków pamiątki – różańce dotknięte do relikwii chusty Matki Bożej. Dotknięte różańce należy traktować jako możliwość przyjęcia szczególnej łaski od Boga przez wstawiennictwo Maryi.

7. Jest do nabycia kolejny nr tygodnika „Niedziela”.

8. Za przyczyną Matki Bożej dziękujmy Bogu za otrzymywane przez nas łaski, za zachowanie naszej parafii od klęsk żywiołowych; prośmy też za dzieci i młodzież kończących wakacje, w intencji małżeństw i rodzin oraz wszystkich przychodzących na modlitwę do naszego kościoła.

9. Zawierzajmy całą naszą parafię wstawiennictwu św. Michała Archanioła: Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.