OGŁOSZENIA 5 Niedziela Wielkiego Postu

 22 – III – 2015r.

 

1. Rozpoczynamy dziś w naszej parafii rekolekcje wielkopostne które zakończą się we wtorek. 

2. Przypominamy o nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. W ten piątek także o godz. 19:30 odbędzie się adoracja Krzyża.

3. We wtorek po Mszy Świętej o godz. 18:00 dzieci ze szkoły podstawowej z Lipska przedstawią montaż słowno – muzyczny upamiętniający 10 rocznicę odejścia św. Jana Pawła II.

4. Za tydzień niedziela Męki Pańskiej czyli Niedziela Palmowa, podczas której odbędzie się poświęcenie palm. O godz. 12:00 odbędzie się procesja palmowa wokół kościoła. Przypominamy o konkursie na najładniejszą palmę wykonaną przez rodzinę. Rozstrzygnięcie konkursu w Niedzielę Palmową po Mszy Św. Pod uwagę będą brane tylko palmy wykonane własnoręcznie.

5. Można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i dekoracji wielkanocnej.

6. Przy wyjściu z kościoła możemy wziąć folderki Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, którą będzie można podjąć w uroczystość Zwiastowania Pańskiego w czasie każdej Mszy Świętej, gorąco zachęcamy do tej formy walki o życie.

7. Są do nabycia w zakrystii paschaliki  i baranki wielkanocne.

8. W Niedzielę Palmową nasz parafialny teatrzyk „Uciecha” zaprasza na Misterium Męki Pańskiej o godz. 19:00 do kościoła parafialnego. Dziś dla teatrzyku próba o godz. 15:00.

9. Chorych których odwiedzamy w pierwsze piątki z racji tej że wypada on w tym miesiącu w Wielki Piątek odwiedzimy we środę 1 kwietnia od godz. 8:00. Można w zakrystii również zgłaszać chorych których nie odwiedzamy w pierwsze piątki.

10. Dyrektorzy szkół podstawowych w Lipsku i Białowoli ogłaszają możliwość zapisania dzieci do oddziałów przedszkolnych. Szczegółowe informacje można uzyskać w placówkach i na stronach internetowych.

11. Jest do nabycia tygodnik Niedziela poświęcony tematyce „Dzień świętości życia”.