III Niedziela Wielkanocna – 22 kwietnia 2012 r.

1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się IV Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Hasło przewodnie tygodnia nawiązuje do tematu roku duszpasterskiego i brzmi ono: Kościół domem budowanym przez miłość. Niech rozważanie okolicznościowego listu Biskupów Kościoła Katolickiego w Polsce oraz przesłanie tego tygodnia zachęci nas do większej zażyłości z Pismem świętym i dawania odpowiedzi naszym życiem, na objawiającą się na kartach Biblii, Bożą miłość.
2. Jutro, 23 kwietnia, uroczystość św. Wojciecha, głównego Patrona Polski.
3. Natomiast w środę wypada święto Świętego Marka Ewangelisty.
4. W IV Niedzielę Wielkanocną rozpoczynają się Kwartalne Dni modlitw o powołania do służby w Kościele.
5. Bóg zapłać za modlitwę i ofiary na potrzeby parafii.
6. Ze względu na konieczność zabezpieczenia Kościoła i kaplic w związku z ostatnimi włamaniami do kaplicy w Majdanie Ruszowskim i w kościele w Łabuniach został założony system alarmowy w kościele parafialnym w Lipsku, w kaplicach w Białowoli i Zarzeczu oraz we wszystkich budynkach parafii. Prace zostały wykonane, suma wychodzi 7 tys. złotych. Ze względu , że nie wszyscy złożą ofiarę składka od rodziny wynosi 40 zł. Proszę w kopertach otrzymanych z okazji życzeń świątecznych przekazać stosowną składkę na tacę. Z góry składam serdeczne podziękowanie: Bóg zapłać.
7. W piątek spotkanie KSM o 19:00 a w sobotę wszyscy ministranci obowiązkowo pod groźbą zawieszenia obecność na 10:00, lektorzy pod groźbą zawieszenia na 11:00.
8. Zapowiedzi przedślubne: I: Artur Lupa, kaw. z Białowoli, par tut. i Aneta Bartnik, panna ze Źrebiec, pra. Deszkowice; II: Mariusz Dubiel, kaw. ze Smorynia, par. Trzęsiny i Anna Lisiewicz, panna z Lipska – Kosobudy, par. tut.; Damian Kołaszewski, kaw. z Zawalowa, par. tamtejszej i Monika Ożga, panna z Białowoli, par. tut.
9. U ministrantów możemy zaopatrzyć się w najnowszy numer „Niedzieli”. 1. Art. Biało-czerwony marsz pamięci”/Tragedia smoleńska/, 2. Art. „Gra o TV TRWAM”/bd/, 3. Art. „Dokąd idziesz Polsko?”, Dodatek: Groby Pańskie – zdjęcia.
10. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie w Lipsku na zapłacenie za energię elektryczną 1266.82 zł., w Białowoli za gaz: 206.05 zł i za energię elektryczną: 49.11 zł a w Zarzeczu za energię elektryczną: 501.57zł.
11. Przez wstawiennictwo naszego Patrona i Matki Bożej, Miłosierdziu Bożemu powierzajmy cały świat i wszystkie jego problemy, a także naszą Ojczyznę, parafię, siebie samych i nasze rodziny, módlmy się w intencji wynagradzającej za zniewagę Najświętszego Sakramentu w kościołach w Majdanie Ruszowskim i w Łabuniach, w związku z kradzieżą przedmiotów liturgicznych i dokonaną profanacją Najświętszego Sakramentu, oraz o Miłosierdzie Boże dla sprawców tego czynu i ich nawrócenie. Pod Twoją obronę…
12. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy ś. p. Dariusza Gradziuka z Topornicy, który przeżył 48 l. Wieczny odpoczynek…