16 Niedziela Zwykła – 22. VII. 2012 r.

1. Trwają wakacje. Dla jednych jest to czas odpoczynku, wyjazdów i urlopów. Dla rolników to okres intensywnej pracy przy zbiorze plonów. Módlmy się o dobrą pogodę na czas żniw.
2. Rozpoczynamy dzisiaj „Tydzień Świętego Krzysztofa” patrona kierowców i podróżujących. Po każdej Mszy św. odbywa się błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych. Bóg zapłać za złożone przy tej okazji ofiary do puszek, które są przeznaczone na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy.
3. Z kalendarza liturgicznego bieżącego tygodnia: jutro obchodzimy święto św. Brygidy – patronki Europy; we wtorek wspomnienie św. Kingi dziewicy; w środę święto św. Jakuba apostoła i w czwartek wspomnienie śś Joachima i Anny – jest to dzień szczególnej wdzięczności dla rodziców i dziadków.
4. Trwają zapisy na XXXI Pielgrzymkę Pieszą, która 2 sierpnia wyruszy z Zamościa na Jasną Górę. Swój udział możemy zgłaszać po każdej Mszy św. w zakrystii lub w kancelarii.
5. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Niedziela: 1. Art. Wywiad z naszym Księdzem Biskupem Marianem Rojkiem” 2. Art. „Ataki na Pielgrzymkę Radia Maryja”, 3. Art. „XX Pielgrzymka Rodzin Radia Maryja na Jasną Górę”/zdjęcia/
6. Trening seniorów PKS „Metanoja” odbędzie się we wtorek o godz. 18.00 z nowym trenerem. Zachęcam do uczestnictwa w treningach starszej młodzieży w drużynie seniorów. Zapraszam imiennie dobrych zawodników jakimi są: Michał Garbaty, Rafał Rudy, Karol Piotrowski, Michał Pawelec, Karol Skiba, Paweł Sierkowski, Łukasz Dziurdza i innych z drużyny juniorów. Zawsze to będzie kilka godzin wykorzystanych efektywnie dla zdrowotności.
7. Zawierzajmy Dobremu Bogu wszystkich kierowców i podróżujących; wypoczywających na urlopach i wakacjach; siebie samych oraz tych, którzy prosili nas o modlitwę. Pod Twoją obronę…