O G Ł O S Z E N I A

IV Niedziela Adwentu

22.12.2013 r.

1. Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu dziękujemy za dar tegorocznych rekolekcji adwentowych. Tegorocznym rekolekcjonistą jest ks. Waldemar Joniec – proboszcz z Buśna. Czas rekolekcji przygotował nas do uroczystego ustawienia relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki w kościele parafialnym. Dziękujemy ks. proboszczowi za wygłoszone dla nas rekolekcje. Życzymy na czas świąt Bożego Narodzenia wszelkiej pomyślności, błogosławieństwa Bożego, mocy Ducha świętego i wstawiennictwa Matki Najświętszej w posłudze duszpasterskiej na parafii.

2. We wtorek Wigilia Narodzenia Pańskiego. O godz. 9:00 w kościele parafialnym w Lipsku będzie odprawiona Msza św. zbiorowa za naszych bliskich zmarłych. W zakrystii przyjmujemy imiona naszych bliskich zmarłych zwłaszcza zmarłych w tym roku. Wieczorem zasiadamy do wigilijnej wieczerzy. Zachęcam wszystkich Parafian do pielęgnowania zwyczajów wigilijnych takich jak: rozpoczęcie wieczerzy modlitwą, czytaniem Pisma świętego, łamaniem się opłatkiem, śpiewaniem kolęd i do uczestnictwa w Pasterce. Na stole niech będzie zapalona świeca, jako znak obecności wśród nas Chrystusa – Światła narodów. Łamiąc się opłatkiem z najbliższymi pamiętajmy o osobach samotnych, chorych, bezdomnych i opuszczonych. Niech ten szczególny wieczór będzie czasem prawdziwego pojednania w rodzinach i sąsiedztwie.

3. Uroczysta Pasterka w kościele parafialnym zostanie odprawiona o godzinie 24.00. W kaplicy w Białowoli i Zarzeczu Pasterka zostanie odprawiona o 22:00. Pozostałe Msze święte będą odprawiane jak w każdą niedzielę. Nie będzie Mszy świętej o godzinie 7:30 rano. Taca z Pasterki jak każdego roku będzie przeznaczona na wsparcie kościelnego Funduszu Obrony Życia m.in. na domy samotnych matek.

4. We czwartek, 26 grudnia święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika Kościoła. Taca  będzie przeznaczona na kapłański fundusz zdrowotny. Msze święte będą odprawiane jak w każdą niedzielę.

5. W piątek, 27 grudnia święto Świętego Jana Apostoła i Ewangelisty. Podczas Mszy świętych odbędzie się poświęcenie i rozdanie wina.

6. W najbliższą sobotę przypada święto świętych Młodzianków, niewinnych chłopców zamordowanych z rozkazu Heroda.

7. W następną niedzielę, ostatnią w roku kalendarzowym czcić będziemy świętą Rodzinę: Jezusa, Maryję i Józefa. Taca na WSD naszej diecezji.

8. Przyjmujemy w zakrystii zapisy do spowiedzi i Komunii świętej naszych starszych i chorych Parafian, których odwiedzimy ze spowiedzią i Komunią świętą w dniu jutrzejszym – 23 grudnia od godziny 9:00 rano.

9. Składam serdeczne podziękowanie naszym Radnym za rozniesienie opłatków oraz za zebranie ofiar.

10. Dziękuję bardzo za sprzątanie kościoła parafialnego mieszkańcom Lipska Polesia. Proszę teraz o podjęcie sprzątania przez mieszkańców Lipska – Osiedle przy kościele.

11. Ofiara na dach świetlicy: Rodzina Gęślów i Łukaszyk 50 zł. Bóg zapłać za złożoną ofiarę.

12. Do nabycia jest tygodnik „Niedziela”, podwójny numer podwójny numer 1. Art. „Tajne akta Watykanu”, 2. Art. „Czy ty czekasz na Boże Narodzenie?”, 3. Art. „Święta na obczyźnie”, Dodatek: Kalendarz ścienny i płytka z kolędami.

 13. Zmarła ś.p. Stanisława Teterycz z Zalesia, przeżyła 82 l. Pogrzeb w poniedziałek, wyprowadzenie z kaplicy przy Szpitalu JP II o 13:15, Msza św. w kościele parafialnym w Lipsku o 14:00. Zmarła także ś.p. Marianna Radlińska z Lipska, przeżyła 77 lat, wyprowadzenie  domu o godz. 10:30 o 11:00 Msza św. Wieczny odpoczynek…