O G Ł O S Z E N I A

 

III Niedziela Zwykła  –  22. I. 2012 r.

 

1. Oświadczenie Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski w sprawie przyznania Telewizji Trwam miejsca na multipleksie cyfrowym (…). Zbieramy w dalszym ciągu podpisy poparcia przeciwko dyskryminacji „Telewizji Trwam”.

 

2. Dziś Dzień Dziadka – pamiętajmy o naszych dziadkach w swoich modlitwach oraz składanych życzeniach.

 

3. Spotkanie opłatkowe dla Rady parafialnej w dniu dzisiejszym o godz. 15:00.

 

4. Pojutrze przypada liturgiczne wspomnienie św. Franciszka Salezego patrona pracowników mediów. Modlimy się w tym dniu za dziennikarzy.

 

5. We środę, w święto nawrócenia św. Pawła Apostoła, kończy się tegoroczny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

 

6. We czwartek 26 stycznia w Kościele Katolickim w Polsce obchodzony jest XII Dzień Dialogu z Islamem, wspominamy w liturgii świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa; w piątek bł. Jerzego Matulewicza, biskupa i w sobotę św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła.

 

7. Spotkanie KSM w piątek o godz. 18:00, w sobotę zbiórka ministrantów o 10:00 a dla lektorów o 12:00.

 

8. Remont świetlicy: W tym tygodniu otrzymałem dwa zawiadomienia z sądu: 1 w sprawie odłączenia części nieruchomości gruntowej i przyłączenie jej do istniejącej księgi a 2 sprostowanie oznaczenia obszaru nieruchomości. Kolejne pismo od Ministra Finansów, Dyrektora Izby Skarbowej w Łodzi w sprawie interpretacji indywidualnej dotyczące nieodliczania podatku VAT.

 

9. Możemy zaopatrzyć się w najnowszy numer tygodnika „Niedziela” z dodatkiem zamojskim.

 

10. Komunikat Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

 

11. Opiece Matki Bożej zawierzajmy dziadków z racji ich święta, ich rodziny, módlmy się o jedność wszystkich chrześcijan. Pod Twoją obronę…

 

12. W minionym tygodniu odbyły się 2 pogrzeby, jeden w Lipsku drugi w Zamościu: odeszli do Boga śp. Stanisław Łapa z Lipska  i śp. Bogusław Klimko z Kol. Białowola. Wieczny odpoczynek…