O G Ł O S Z E N I A

XII  Niedziela  Zwykła – 23. VI. 2013 r.

1. Dzisiaj obchodzimy też Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmujemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny. W naszych modlitwach pamiętajmy o naszych Tatusiach, tych żyjących i tych po tamtej stronie.

2. Msza św. na cmentarzu za zmarłych przed odpustem ku czci św. Jana Chrzciciela dzisiaj o godz. 18:00. Różaniec z wypominkami o godz. 17:15. Kartki wypominkowe są do wzięcia na bocznych ołtarzach.

3. Główny odpust w naszej parafii ku czci św. Jana Chrzciciela obchodzić będziemy jutro. Będziemy Gościć księży, m. in. moich kolegów z roku święceń. Sumie odpustowej będzie przewodniczyć ks. Kan. Tadeusz Czuk, proboszcz z Łabuń, kazanie wygłosi ks. Kan. Józef Bednarski, proboszcz z Dąbrowicy k. Biłgoraja.

4. Na jutro KSM zaprasza na dyskotekę i ognisko o godz. 18:00.

5. Spotkanie teatrzyku w środę o godz. 19:00.

6. Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla SP Lipsko w piątek o godz. 8:00 w Białowoli o 9:00.

7. Ks. Krystian zobowiązał się zorganizować pieszą pielgrzymkę do Krasnobrodu na uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Jagodnej. Planowane wyjście jest za tydzień 1 lipca w poniedziałek o godz. 14:00,  dojście na godz. 19:00. Powrót jeżeli będzie taka potrzeba po pasterce. Zapisy przyjmujemy od dzisiaj.

8. Za 2 tygodnie w niedzielę 7 lipca zapraszamy na Lipskie lato kulturalne na obiektach parafialnych, konkurencje dla dzieci i dla dorosłych. Organizatorem jest KGW Lipsko, KGW Lipsko Kosobudy, OSP Lipsko przy udziale parafii.

9. 17 lipca we środę, o godz. 12:00 zapraszam na uroczystości upamiętniające śmierć żołnierzy z I wojny światowej. Zaproszenie.

10. Są dary z Caritasu: herbatniki.

11. Proszę osoby z kolejki posprzątać dziś po sumie przed odpustem.

12. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii.

13. Zapowiedzi przedślubne: I: Mateusz Binduga, kawaler z Białowoli, parafii tutejszej i Agnieszka Pytel, panna z miejscowości Lisie Jamy, parafii tamtejszej.

14. U ministrantów możemy zaopatrzyć się w najnowszy numer „Niedzieli”. 1. Art. „Taki Papież Franciszek”, 2. Art. „Katolicy mówią: stop ateizacji”, 3. Art. „Z życia emerytowanego Papieża”.

 

15. W tym tygodniu pożegnaliśmy ś. p. Jana Muszyńskiego z Lipska. Przeżył 61 lat. Wieczny odpoczynek…