25 Niedziela Zwykła – 23. 09. 2012 r.

1. Tydzień temu w naszej parafii przeżywaliśmy dziękczynienie za tegoroczne zbiory. Składam serdeczne podziękowanie poszczególnym mieszkańcom miejscowości parafii: z Białowoli, z Zarzecza, Lipska, Lipska Kosobud, Lipska Polesia i Zarzecza za przygotowanie wieńców i chlebów dożynkowych. Dziękuję Gospodarzom tegorocznych dożynek z Zarzecza starostom: Pani Zofii Penk i Panu Henrykowi Zams za patronat. Dziękuję zespołom śpiewaczym z Lipska i Białowoli, P. Stanisławowi naszemu organiście, za uświetnienie tej uroczystości. Dziękuję za przygotowanie przez mieszkańców wiosek wypieków i smakołyków. Były bardzo dobre. Wszystkim za wszystko: Bóg zapłać.

2. Wczoraj w kościele p.w. św. Antoniego Padewskiego w Kątach Starych k. Stąpnicy odbyła się przepiękna uroczystość. Daniel Lalik pochodzący z Zarzecza złożył Pierwszą Profesję Zakonną w Zgromadzeniu Księży Najświętszego Serca Jezusowego. Bogu dziękujemy za dar powołania, za Jego osobę, Rodziców i całą rodzinę. Byłem na tej uroczystości dzięki rodzicom Daniela.

3. We wtorek wsp. bł. Władysława z Gielniowa, kapłana, wsp. św. Wincentego a Paulo, kapłana, wsp. św. Wacława, męczennika, Święto świętych archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

4. Dziękuję za składane deklaracje Różańcowej Krucjaty za Ojczyznę.

5. Kto chce zostać ministrantem może zapisać się u ks. Krystiana.

6. Tydzień temu seniorzy z PKS Metanoja zremisowali z KS Potok Sitno 1:1. W dniu dzisiejszym gramy mecz u nas o godz. 15.30 z KS Perła Telatyn.

7. Biuro Poselskie Posła na Sejm RP Sławomira Zawiślaka organizuje wyjazd z Zamościa do Warszawy na Ogólnopolski Marsz w obronie TV Trwam. Przeczytać komunikat.

8. Profilaktyczne badanie słuchu odbędzie się w Ośrodku Zdrowia w Lipsku 26.09.2012 r. w najbliższą środę od godz. 9:00. Przeczytać zaproszenie.

9. Ofiary na potrzeby kościoła. Przeczytać z segregatora.

10. Za tydzień taca na opłacenie faktur za energię elektryczną: 1 – za kościół parafialny 463.81zł, 2 – za kaplicę w Zarzeczu: 311.74zł, 3 – za świetlicę: 626.78zł. Razem: 1402.33zł.

11. Jest do nabycia kolejny  tygodnik „Niedziela”: Relacja z rekolekcji jakie odbył Pan Stanisław Momot, nasz organista. Jest piękne pamiątkowe zdjęcie pana Stanisława z ks. biskupem w czasie rekolekcji w Werchracie.

12. Za przyczyną Matki Bożej dziękujmy Bogu za otrzymywane przez nas łaski, prośmy o opiekę nad Danielem aby wytrwał w powołaniu, nad nami i nad naszymi rodzinami. Pod Twoja Obronę…

13. Zmarł śp. Grzegorz Bondyra z Lipska przeżył 66 lat. Zmarł w DPS w Krasnobrodzie. Pogrzeb jutro, wyprowadzenie w Krasnobrodzie o godz. 14:20. Msza św. w kościele parafialnym w Lipsku o godz. 15:00. Wieczny odpoczynek…