O G Ł O S Z E N I A

IV Niedziela Adwentu 23.12.2012 r.

1. Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu dziękujemy za dar tegorocznych rekolekcji adwentowych. Tegorocznym rekolekcjonistą jest ks. doktor Jarosław Przytuła. Dziękujemy ks. prefektowi Jarosławowi za wygłoszone dla nas rekolekcje. Życzymy na czas świąt Bożego Narodzenia wszelkiej pomyślności, błogosławieństwa Bożego, mocy Ducha świętego i wstawiennictwa Matki Najświętszej w tej służbie w gronie kleryków w seminarium duchownym.

2. Jutro Wigilia Narodzenia Pańskiego. O godz. 9:00 w kościele parafialnym w Lipsku będzie odprawiona Msza św. zbiorowa za naszych bliskich zmarłych. Wieczorem zasiadamy do wigilijnej wieczerzy. Zachęcam wszystkich Parafian do pielęgnowania zwyczajów wigilijnych takich jak: rozpoczęcie wieczerzy modlitwą, czytaniem Pisma świętego, łamaniem się opłatkiem, śpiewaniem kolęd i do uczestnictwa w Pasterce. Na stole niech będzie zapalona świeca, jako znak obecności wśród nas Chrystusa – Światła narodów. Łamiąc się opłatkiem z najbliższymi pamiętajmy o osobach samotnych, chorych, bezdomnych i opuszczonych. Niech ten szczególny wieczór będzie czasem prawdziwego pojednania w rodzinach i sąsiedztwie.

3. Uroczysta Pasterka w kościele parafialnym zostanie odprawiona o godzinie 24.00. W kaplicy w Białowoli i Zarzeczu Pasterka zostanie odprawiona o 22:00. Pozostałe  Msze święte będą odprawiane jak w każdą niedzielę. Nie będzie Mszy świętej o godzinie 7.30 rano. Taca z Pasterki jak każdego roku będzie przeznaczona na wsparcie kościelnego Funduszu Obrony Życia m.in. na domy samotnych matek.

4. W środę, 26 grudnia święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika Kościoła. Taca  będzie przeznaczona na kapłański fundusz zdrowotny. Msze święte będą odprawiane jak w każdą niedzielę.

5. We czwartek, 27 grudnia święto Świętego Jana Apostoła i Ewangelisty. Podczas Mszy świętych odbędzie się poświęcenie i rozdanie wina. O godz. 18:00 odbędzie się spotkanie opłatkowe dla PKS „Metanoja”. Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych. Opłatek odbędzie się na plebanii.

6. W najbliższy piątek przypada święto świętych Młodzianków, niewinnych chłopców zamordowanych z rozkazu Heroda.

7. W następną niedzielę, ostatnią w roku kalendarzowym czcić będziemy świętą Rodzinę: Jezusa, Maryję i Józefa.

8. Składam serdeczne podziękowanie naszym Radnym za rozniesienie opłatków oraz za zebranie ofiar.

9. Ofiary na pokrycie kosztów remontu świetlicy: Dorota Konopka z Zalesia 50 zł, PP. Sierkowscy z Lipska 50 zł, Stanisław Naworol z Lipska 50 zł, PP. Bąkowie z Topornicy 50 zł. Bóg zapłać za składane ofiary.

10. Księdzu Krystianowi, młodzieży i tym, którzy mu pomagali w zbudowaniu szopki i postawieniu choinek składam serdeczne Bóg zapłać.

11. Do nabycia jest tygodnik „Niedziela”, podwójny numer 1. Art. „Cała Polska zapłakała”/Jasna Góra/, 2. Art. „Podniósł rękę na Matkę”, 3. Rytuał wigilijny, 4. Dodatek – Kalendarz ścienny. Są jeszcze świece wigilijne Caritas.