O G Ł O S Z E N I A

 

II Niedziela Wielkiego Postu

24. 02. 2012 r.

 

1. Dzisiaj w Kościele przeżywamy niedzielę Ad Gentes – do Narodów, naszymi modlitwami obejmujemy głoszenie Ewangelii Chrystusowej na misjach i tych, którzy tę Dobrą Nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia dla odkupienia innych braci. Bóg zapłać za składane dzisiaj ofiary do puszek na Krajowy Fundusz Misyjny.

 

2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Ks. Krystian pojedzie do chorych od godz. 8:00. Ks. Proboszcz ze względu na wyjazd na rekolekcje, do chorych uda się we wtorek od godz. 9:00.

 

3. Zapraszam do uczestnictwa w Nabożeństwach Drogi Krzyżowej w piątki w Zarzeczu: o godz. 15:00, w Białowoli o 16:30, w Lipsku o 16:00. Gorzkie Żale w niedziele w Białowoli o 8:45, w Zarzeczu po Mszy świętej a w Lipsku po sumie. Za udział w nabożeństwach wielkopostnych możemy uzyskać odpust zupełny, który możemy ofiarować za kogoś zmarłego albo za siebie.

 

4. Za tydzień po sumie spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych z rodzicami i rozdanie książeczek do nabożeństwa, spotkanie z kamerzystą i fotografem.

 

5. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych.

 

6. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii odbędą się po 5 niedzieli Wielkiego Postu. Módlmy się o jak najliczniejsze uczestnictwo i dobre przeżycie tych dni.

 

7. W Niedzielę Palmową planujemy modlitwę za zmarłych na cmentarzu, poświęcenie palm i procesję do kościoła parafialnego o godz. 11:30. Ogłaszam 2 konkursy 1 na najładniejszą 2 na największą palmę. Rozstrzygnięcie konkursu po sumie. Zapraszam do udziału dzieci, młodzież, dorosłych i nasze koła gospodyń wiejskich.

 

8. Z ofiar składanych w ubiegłym roku i z kolędy oddałem P. Henrykowi Zwolanowi z Zamościa dług w wysokości 15 tys. zł. za remont świetlicy.

 

9. Bóg zapłać za ofiary indywidualne na kwiaty do Grobu Pana Jezusa: Irena Łukaszyk z Lipska 60 zł i 100 zł na cmentarz.

 

10. Ogłoszenie P. Organisty.

 

11. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. „Niedziela” jak tygodnik katolicki pragnie włączyć się w podziękowania Ojcu świętemu Benedyktowi XVI za jego piękny pontyfikat i za wielką troskę o Kościół na ziemi. Teksty na ten temat, które są zamieszczone w „Niedzieli” zasługują na szczególną uwagę.

 

12. Prośmy przez wstawiennictwo Matki Bożej i za przyczyną patrona parafii św. Jana Chrzciciela o ducha pokuty dla nas wszystkich; zawierzajmy sprawę wyboru nowego papieża; polecajmy Bogu tych, którzy prosili nas o modlitwę. Pod Twoją obronę…

 

13. W dniu wczorajszym pożegnaliśmy ś.p. Czesława Furmaniaka z Lipska, który przeżył 78l. Wieczny odpoczynek…