O G Ł O S Z E N I A

 

 

 

NIEDZIELA PALMOWA

MĘKI PAŃSKIEJ

23.03.2012 r.

 

 

 

1. W dniu dzisiejszym planujemy modlitwę za zmarłych na cmentarzu, poświęcenie palm i procesję do kościoła parafialnego o godz. 11:30. Rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszą i największą palmę po sumie.

 

2. Nasz teatr „Uciecha” zaprasza na Misterium w dniu dzisiejszym na godz. 18:00.

 

3. Bóg zapłać za ofiary, składane na kwiaty do Grobu Pana Jezusa.

 

4. Sprzątanie kościoła w Wielką Środę z rana i Wielką Sobotę o 12:30.

 

5. Zbiórka ministrantów i lektorów – próba asysty na święta obowiązkowo w Wielki Czwartek o godz. 12:00.

 

6. W tym roku Uroczystość Zwiastowania Pańskiego liturgicznie jest przeniesiona na 8 kwietnia, to jest w poniedziałek po II Niedzieli Wielkanocy.

 

7. Adopcja dziecka poczętego.

 

8. Jutro przypada 21 rocznica erygowania naszej Diecezji.

 

9. Są jeszcze do nabycia Baranki Wielkanocne Caritas.

 

10. WIELKI CZWARTEK – dzień uwielbienia Boga za sakrament Eucharystii i kapłaństwa. O godz. 18.00 rozpocznie się Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Adoracja będzie trwała do godz. 22.00.

11. WIELKI PIĄTEK – dzień męki i śmierci na krzyżu Pana Jezusa obowiązuje post ścisły. Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy będzie trwała od 8 rano. Liturgia ku czci Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 17.00. Ofiary składane podczas adoracji krzyża są przeznaczone na utrzymanie miejsc pielgrzymkowych w Ziemi Świętej. Zapraszam serdecznie naszych Druhów Strażaków do podjęcia straży przy Grobie Pana Jezusa a Was drodzy parafianie tradycyjnie o adorację. Adoracja Grobu Pańskiego przez całą noc. Droga Krzyżowa na zewnątrz kościoła o godz. 21:00, trasa po drodze wokół kościoła przez cmentarz – proszę zabrać ze sobą lampiony.

12. WIELKA SOBOTA – Poświęcenie pokarmów na stół  wielkanocny w kościele parafialnym o 10:00 i 12:00, w Białowoli o 10:00, w Zarzeczu o 10:30, w Szewni Górnej przy krzyżu o 11:00.

WIGILIA PASCHALNA – rozpocznie się o godz. 19:00. Proszę wszystkich o przyniesienie świec.

 

13. WIELKA NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – Msza św. rezurekcyjna rozpocznie się procesją o godz. 6.00 z udziałem naszej Orkiestry z Białowoli i asysty OSP. Kolejne Msze św. będą w Białowoli o godz. 9:30, w Zarzeczu o 10:45 i suma w Lipsku o 12:00. W przyszłą niedzielę nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni –  przestawiamy nasze zegarki o godzinę do przodu.

 

14. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w każda niedzielę. Taca z tego dnia tradycyjnie przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski bł. Jana Pawła II.

 

15. Jest najnowszy numer „Niedzieli” z dodatkiem zamojskim. 1. Art. „Otwiera się nowa karta historii Kościoła”, 2. Art. „Papież z końca świata”, 3. Art. „Wyjechał z małą walizeczką”. Dodatek: Płytka – program komputerowy do rozliczania podatnika i drukowania deklaracji podatkowych.