O G Ł O S Z E N I A

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – 24. XI. 2013 r.

1. W czwartek byliśmy na pielgrzymce u grobu bł. księdza Jerzego Popiełuszki w Warszawie. Jako delegacja parafii, zwróciliśmy się z prośbą do kustosza sanktuarium o przekazanie nam relikwii bł. ks. Jerzego. Ksiądz prałat Tadeusz Bożełko z wielką radością przekazał naszej parafii relikwie bł. ks. Popiełuszki. Są to relikwie pierwszego stopnia z certyfikatem autentyczności w języku łacińskim, opieczętowane i włożone do kapsuły. Relikwie zostały umieszczone w specjalnym relikwiarzu w kształcie krzyża. Tymczasowo relikwie będą przechowywane w bocznym ołtarzu na tabernakulum. Docelowo zostanie przygotowany specjalny tron na którym będą osadzone relikwie, zamykane na klucz w metalowo szklanej szkatułce. Będzie to jeden z filarów kościoła gdzie umieszczony zostanie obraz Błogosławionego a pod obrazem zostaną osadzone relikwie. Ofiarę z racji przekazania relikwii złożyliśmy jako pielgrzymi, zakupiliśmy także obraz bł. ks. Jerzego. Bóg zapłać ofiarodawcom bezimiennym za ofiarę złożoną na ten relikwiarz. Tegoroczne Rekolekcje Adwentowe przygotują nas do tej uroczystej chwili osadzenia relikwii na stałe w kościele.

2. Świętujemy ostatnią niedzielę roku kościelnego jako Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Dzisiaj swoje święto patronalne obchodzą członkowie Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Zbiórka do puszek na nasze KRZ.

3. W sobotę obchodzimy święto św. Andrzeja Apostoła.

4. Zbiórka ministrantów we wtorek o godz. 16:00, spotkanie KSM i Teatrzyku w piątek o 19.

5. Za tydzień pierwsza niedziela Adwentu – okresu liturgicznego który ma nas przygotować na Święta Bożego Narodzenia i na spotkanie z Bogiem w wieczności.

6. Na Mszy św. o godz. 6:00 poświęcone zostaną opłatki na stół wigilijny. Zapraszam radnych Rady Duszpastersko-ekonomicznej na plebanię na godz. 15:00. Na spotkaniu zostaną rozdzielone opłatki do poszczególnych miejscowości. Omówimy także sprawy dotyczące peregrynacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej parafii, szczegóły sprzątania kościoła parafialnego, kawa i herbata imieninowa ks. Krystiana i ks. proboszcza.

7. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych.

8. Ofiary dach świetlicy: ofiary po 50 zł. – Pupiec Alfred z Zalesia, Helena Karchut, of. bezim., Łapa Wiesław, Greszta Stanisław z Zalesia 14, Okoń Helena. Bóg zapłać.

9. Jest do nabycia „Niedziela”, są kalendarze KRZ i rolników.

10. Opiece Matki Bożej zawierzajmy naszą Ojczyznę, nas samych, nasze rodziny i tych którzy potrzebują naszej modlitwy: Pod Twoją obronę…

11. Wczoraj pożegnaliśmy ś.p. Mariannę Popiełuszko, mamusię bł. ks. Jerzego. R.I.P.