OGŁOSZENIA

17 Niedziela Zwykła

24  – VII – 2016r.

1. Trwa czas wakacji dla jednych czas wypoczynku dla innych okres intensywnej pracy w czasie żniw prośmy o dobrą pogodę na ten czas.

2. Z racji przypadającego jutro wspomnienia św. Krzysztofa, dziś po każdej Mszy świętej odbędzie się błogosławieństwo pojazdów i kierowców. Zbiórka do puszek na środki transportu dla polskich misjonarzy.

3. We wtorek, 26 lipca, w kalendarzu liturgicznym obchodzimy wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP. Jest to równocześnie dzień wdzięczności dla rodziców i dziadków.

4. Trwają zapisy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę.

5. Od środy, 20 lipca trwają Dni w diecezjach, przygotowujące nas do Światowych Dni Młodzieży – Kraków 2016, które odbędą się w dniach26 do 31 lipca. W naszej diecezji gościmy pielgrzymów z Austrii, Ukrainy i Litwy. Każdy dzień ma swój plan. Pielgrzymi odwiedzają ciekawe miejsca i poznają Roztocze. Dziś będą uczestniczyć w festiwalu Soli Deo w Biłgoraju. Jutro o 10.00 w kościele Matki Bożej Królowej Polski w Zamościu będzie sprawowana Msza św. pożegnalna i odjazd pielgrzymów do Krakowa. Módlmy się za to wielkie dzieło duchowe, prosząc o obfite owoce w życiu uczestników i o ich bezpieczeństwo.

6. Zapowiedzi przedślubne: zap 2. Paweł Wróbel, kaw. Z Szewni Górnej, i Wasiura Magdalena, panna z Suchowoli. zap 2. Lupa Michał Kamil, kaw. z Białowoli i Ciupak Elżbieta, panna z Bychawy. zap 2. Różaniecki Witold, kaw. z Majdanu Krynickiego, i Pitwała Sylwia, panna z Białowoli,. zap 1. Dążałowicz Marcin, kaw. z Goraja i Łowicka Anna, panna z Lipska, zap 1. Paszko Tomasz, kaw. z Lipska – Kosobud i Urban Sylwia, panna z Zamościa, par. Matki Bożej Królowej Polski.

7. Jest do nabycia tygodnik Niedziela. Zachęcamy do lektury.