O G Ł O S Z E N I A

17 Niedziela Zwykła – 24. VII. 2011 r.

1. Zgodnie z zapowiedzią sprzed tygodnia dzisiaj z racji jutrzejszego liturgicznego wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących po każdej Mszy św. ma miejsce obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów mechanicznych. Ofiary pieniężne zebrane dziś do puszek przeznaczone są na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy.

2. Z kalendarza liturgicznego bieżącego tygodnia: jutro przypada święto św. Jakuba Apostoła, we wtorek liturgiczne wspomnienie świętych Joachima i Anny – dzień szczególnej wdzięczności dla rodziców oraz dziadków i w piątek wspominamy w liturgii św. Martę.

3. W przyszłą niedzielę w odpowiedzi na apel biskupa radomskiego Henryka Tomasika – poparty słowami zachęty Pasterza naszej Diecezji Biskupa Wacława Depo – ofiarami składanymi do puszek wspieramy poszkodowanych w wyniku nawałnicy, jaka przeszła ostatnio przez województwo mazowieckie i łódzkie.

4. Ks. Krystian przyjmuje zapisy na pieszą pielgrzymkę na Jasna Górę. Spotkanie organizacyjne odbędzie się za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 12:00.

5. Ks. proboszcz z Łabuń zaprasza na pielgrzymkę do sanktuariów Śląska w dniach od 8 do 10 sierpnia. W programie: Szczepanów – Góra św. Anny,  Sanktuaria w Wambierzycach i w Bardzie Śląskim, Klasztor w Czernej– Sanktuarium MB Szkaplerznej i św. Rafała Kalinowskiego, Opactwo w Tyńcu i Łagiewniki – Bazylika Miłosierdzia Bożego. Koszt z noclegami i wyżywieniem – 250 zł. Zapisy w kancelarii lub telefonicznie: 84 611 30 26 (od 8.00 do 9.00).

6. Jest do nabycia kolejny nr tygodnika „Niedziela”.

7. Dobremu Bogu zawierzajmy nas samych, wszystkich chorych, cierpiących na ciele i duszy; módlmy się także o dobrą pogodę dla rolników na czas żniw, za dzieci i młodzież korzystających z wakacji, za kierowców i podróżujących. Pod Twoją obronę…

8. Zawierzajmy całą naszą parafię wstawiennictwu św. Michała Archanioła:

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.