V Niedziela Wielkiego Postu – 25. 03. 2012 r.

1. Rozpoczęliśmy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne, które będą trwały do środy włącznie. Rekolekcje prowadzi ks. Krzysztof Proskura proboszcz z parafii Chmiel z archidiecezji lubelskiej.

2. Jutro, w poniedziałek 26 marca, obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Została ona w tym roku przeniesiona na 26 marca (zwykle jest 25 marca) z racji dzisiejszej wielkopostnej niedzieli. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego celebrujemy w Kościele jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Włączmy się w to dzieło modlitwy i troski o życie.

3. Zapraszam do uczestnictwa w Nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Za udział w nabożeństwach wielkopostnych możemy uzyskać odpust zupełny, który możemy ofiarować za kogoś zmarłego albo za siebie.

4. Misterium Meki Pańskiej w Zamościu sobotę 31 marca o godz. 20:00 w parafii rodzinnej ks. Krystiana, serdecznie zapraszamy.

5. W tym roku w Niedzielę Palmową planujemy modlitwę za zmarłych na cmentarzu, poświęcenie palm i procesję do kościoła parafialnego o godz. 11:30. Ogłaszam 2 konkursy 1 na najładniejszą 2 na największą palmę. Rozstrzygnięcie konkursu po sumie. Zapraszam do udziału dzieci, młodzież, dorosłych i nasze koła gospodyń wiejskich.

6. Spotkanie teatrzyku w piątek po drodze krzyżowej dla młodzieży, teatrzyk zaprasza na misterium w niedzielę palmową wieczorem na godz. 20.

7. Do chorych przed świętami udamy się w piątek ks. Krystian od 8:00, ks. proboszcz od godz. 9:00. Proszę także zgłaszać tych chorych, których księża nie odwiedzają w I piątki miesiąca.

8. W zakrystii są do nabycia baranki na stół wielkanocny cukrowe  i czekoladowe. Nabycie tych świec będzie naszą konkretną pomocą dla biednych dzieci, a zarazem będzie to nasza jałmużna postna.

9. Bóg zapłać za składane ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa.

10. Wczoraj odbył się mecz sparingowy Metanoja Lipsko – Duet Wychody. Wygraliśmy 3:2.

10. Możemy zaopatrzyć się w najnowszy numer tygodnika „Niedziela” z dodatkiem zamojskim.

11. Prośmy przez wstawiennictwo Matki Bożej i za przyczyną patrona naszej parafii św. Jana Chrzciciela o dobre, pobożne i owocne wykorzystanie rekolekcyjnego czasu łaski. Pod Twoją obronę…