O G Ł O S Z E N I A

26 Niedziela Zwykła – 25. IX. 2011 r.

1. Tydzień temu w naszej parafii przeżywaliśmy dziękczynienie za tegoroczne zbiory. Składam serdeczne podziękowanie poszczególnym mieszkańcom miejscowości parafii za przygotowanie wieńców i chlebów dożynkowych. Dziękuję Gospodarzom tegorocznych dożynek z Lipska starostom: Pani Annie Serafin i Panu Piotrowi Sierkowskiemu za patronat. Dziękuję zespołom śpiewaczym z Lipska i Białowoli z P. Stanisławem na czele, naszym organistą, za uświetnienie tej uroczystości. Dziękuję za przygotowanie przez mieszkańców wiosek wypieków i smakołyków. Były bardzo dobre. Odbywała się w całej parafii zbiórka ofiar do puszek dla Grzesia i Mikołaja, dzieci zmarłej tragicznie Magdaleny Iwaniak. Dożynkom i zbiórce towarzyszył mecz piłki nożnej: dorośli contra młodzież zorganizowany przez Metanoję, rodziców piłkarzy, OSP Lipsko, Orkiestrę OSP Białowola, KSM. Teatrzyk przedstawił skecze. Odbywała się walka na miecze. Wszystkim za wszystko: Bóg zapłać.

2. Składam serdeczne podziękowanie w imieniu dzieci Mikołaja i Grzegorza za ofiary złożone tydzień temu do puszki jako pomoc dla nich. Podziękowaniem dla Was drodzy są kwiaty w pięknym koszu, które zostały przekazane do kościoła i ustawione przy ołtarzu papieskim.

3. W środę Dzień imienin Pasterza Diecezji J.E. Bpa Dra Wacława Depo. Pamiętajmy w tym dniu szczególnie w naszych modlitwach o Dostojnym Solenizancie.

4. W czwartek, wspomnienie Świętych Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela

5. Od soboty rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. W Lipsku nabożeństwa różańcowe będą o godz. 16.30, w Białowoli o 17:30 a w Zarzeczu o 15:30. Na wspólną modlitwę zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci, dla których będzie też okazja uczestnictwa w konkursie a młodzież gimnazjalną jako przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

6. Spotkanie dla ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 10:00, dla KSM o 13:30.

7. Za tydzień I Niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych. Mamy wszyscy zaproszenie do Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę. Intencja: Z Maryją Królową Polski módlmy się o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii, o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu. Zatroszczmy się aby róże różańcowe miały pełny skład, najlepiej jak ktoś z rodziny podejmie tajemniczkę.

8. Ofiary na remont świetlicy: Szczerbiński Zbigniew z Topornicy 100 zł, Zdybel Stanisław z Szewni Górnej 100 zł, Garbaty Alfred z Szewni Górnej 100 zł, Mierzwa Sławomir i Ewa 100 zł, Szewera Janusz 100 zł, Machałek Teresa 100 zł, bezim. 50 zł, Łagożna Maria 100 zł, bezim. 50 zł, bezim. 100 zł, Olejko Tadeusz 100 zł, Kuźma Krystyna 50 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

9. Zapowiedzi przedślubne: II – Bartłomiej Dymski, kaw. z Lipska par. tut. i Monika Birąt, panna z Obroczy, par. Zwierzyniec.

10. Jest do nabycia kolejny nr tygodnika „Niedziela”.

11. Opiece Matki Bożej polecajmy papieża Benedykta przebywającego w Niemczech, naszą wspólnotę aby umocniła się w nas wiara, nadzieja i miłość.. Pod Twoją obronę… Zawierzajmy całą naszą parafię wstawiennictwu św. Michała Archanioła: Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.