III Niedziela Zwykła  –  26. I. 2014 r.

 

1. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę przeznaczone na utrzymanie naszego Seminarium Duchownego w Lublinie.

 

2. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona jako Światowy Dzień Trędowatych.

 

3. Wczoraj dobiegł końca tegoroczny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Od kilku lat dzień po jego zakończeniu, tj. 26 stycznia, obchodzony jest w Polsce i w kilku innych krajach Dzień Dialogu z Islamem.

 

4. Spotkanie opłatkowe dla Legionu Maryi dzisiaj po sumie na plebanii.

 

5. Z liturgii kościoła w tym tygodniu: jutro wspomnienie błogosławionego Jerzego Matulewicza, biskupa, we wtorek wspomnienie świętego Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła, w piątek wspominać będziemy świętego Jana Bosko kapłana.

 

6. W następną niedzielę wypada Święto Ofiarowania Pańskiego zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Podczas każdej Mszy świętej odbędzie się błogosławienie świec – gromnic. Tego dnia Kościół obchodzi Dzień Życia Konsekrowanego, poświęcony modlitwie za osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Po każdej Mszy świętej odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na potrzeby zakonów klauzurowych.

 

7. Za tydzień Pasterz naszej Diecezji Ksiądz Biskup Marian Rojek obchodzić będzie 8 rocznicę konsekracji biskupiej.

 

8. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.

 

9. Możemy zaopatrzyć się w najnowszy numer tygodnika „Niedziela” z dodatkiem zamojskim: 1. Art. „Jestem bardzo w rękach bożych”/Notatki osobiste JP II/, 2. Art. „Z koszar do Kurii”, 3. Art. „Gender- zagrożeniem dla cywilizacji”.

 

10. Opiece Matki Bożej zawierzajmy nas i nasze rodziny. Pod Twoją obronę…