Niedziela Najświętszej Trójcy

25. V. 2013 r.

 

1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na budownictwo sakralne.

2. Składam serdeczne podziękowanie wszystkim osobom za przygotowanie dzisiejszej uroczystości I Komunii Świętej. Rodzicom za piękne przystrojenie świątyni i wszelkie prace w kościele, wokół kościoła, przy plebanii. Serdeczne podziękowanie składam ks. Krystianowi wikariuszowi i P. Stanisławowi organiście.

3. W dniu dzisiejszym obchodzimy Dzień Matki. Serdeczną pamięcią obejmujemy nasze drogie mamy, te żyjące i te, które Pan Bóg przywołał już do siebie. Dziękujemy za ich dobre serca i ręce, a także prosimy o potrzebne łaski w ich codziennym trudzie.

4. Biały tydzień dla dzieci, zapraszam na wieczorne Msze św. o godz. 18:00.

5. Próba dzieci rocznicowych i spowiedź we wtorek o godz. 16:00, sprzątanie kościoła o godz. 19:00.

6. Zbiórka ministrantów i lektorów przed Bożym Ciałem we środę o 19:00, obecność obowiązkowa.

7. We czwartek Boże Ciało. Główna Msza św. w Lipsku o godz. 10:00 w Zarzeczu i Białowoli o 8:00. Następnie procesja do 4 ołtarzy w kierunku Lipska-Kosobud: 1 przy krzyżu obok PP. Gmitrzuków, 2 na skrzyżowaniu obok figurki Matki Bożej PP. Górów, 3 przy krzyżu misyjnym, 4 przy figurze obok PP. Strzałków, tam będzie zakończenie procesji. Zwracam się z gorącą prośbą do członków Kółek Różańcowych i Legionu Maryi, aby zatroszczyli się o godny wygląd chorągwi, sztandarów i feretronów, które będą niesione podczas procesji Bożego Ciała. Zapraszam dzieci z klas II i III, dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do niesienia różańca inne dzieci do asysty przy chorągwiach. Zwracam się zabezpieczenie trasy przez druhów z OSP z Lipska i OSP z Białowoli. Was drodzy mieszkańcy osiedla przy Kościele i Lipska-Kosobud proszę o udekorowanie domów znakami eucharystycznymi np. obraz ostatniej wieczerzy wystawić w oknie alby wyciąć literki IHS i przykleić, ubrać bramę, obejście wokół posesji, okażmy ze czekamy na tak Dostojnego Gościa.

8. W piątek, 31 maja wypada święto Nawiedzenia NMP.

9. W następną niedzielę, pierwszą miesiąca po Mszy świętej odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.

10. Za tydzień Dzień Dziękczynienia – duchowe wotum za wolność i niepodległość. Zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej. Pierwsza niedziela miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych.

11. Są dary z Caritasu: dżem truskawkowy, zapraszam do pracy na cmentarzu jutro na 16:00 i po odbiór darów na 18:00.

12. Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby parafii.

13. Zapowiedzi przedślubne: I: Łukasz Cofała, kaw. z Zamościa, par. Miłosierdzia Bożego i Angelika Prokopowicz, panna z Lipska; Damian Komórek, kaw. z Jatutowa, par. św. Krzyża Zamość i Iwona Kuźma, panna z Białowoli, par. tut.; II: Makowski Andrzej, kaw. z Jarosławca, par. Jarosławiec i Iza Barszcz, panna z Lipska-Kosobudy, par. tutejszej; Bartłomiej Gradziuk, kaw. z Lipska , par tutejszej i Katarzyna Dorocicz, panna z Szyszkowa, par. Potok Górny.

14. U ministrantów możemy zaopatrzyć się w najnowszy numer „Niedzieli” 1. Art. „Kard. Wyszyński na drodze na ołtarze”/cudowne uzdrowienie/, 2. Art. „Wszystko do czasu” / o korupcji we władzach/, 3. Art. „Rocznica objawień fatimskich”.

 

15. Pożegnaliśmy w tym tygodniu śp. Marię Chmielewską z Lipska Polesia 83 l. i Krystyna Bielecką z Zamościa 67 l. Wieczny odpoczynek…