OGŁOSZENIA

30 Niedziela Zwykła 26 X 2014

1. Dziś dziękujemy Dobremu Bogu za naszą parafialną świątynię – jej fundatorów, budowniczych, dobroczyńców oraz wszystkich, którzy przyczynili się do jej powstania, rozbudowy i upiększania.

2.Trwa miesiąc październik. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych.

3. Bóg zapłać za ofiary złożone w dniu dzisiejszym na tacę przeznaczone są one na  cele misyjne.

4. Zbiórka ministrantów w tym tygodniu w piątek o godz. 17:00. Obecność obowiązkowa.

5. Zbliża się miesiąc listopad, czas szczególnej modlitwy i pamięci o naszych zmarłych. Prosimy o porządkowanie cmentarzy i grobów oraz składanie śmieci w miejscach do tego przeznaczonych.

6. Zapraszamy do prac porządkowych przed świętami na cmentarzu i przy kościele parafialnym w poniedziałek od godz. 10:00.

7. W sobotę – 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msza św. na cmentarzu będzie o godz. 13:00, wcześniej o 12:15 różaniec z wypominkami, następnie procesja do 5 stacji. Droga krzyżowa za zmarłych, prowadzona przez młodzież o godz. 18:00- prosimy przynieść ze sobą znicze. W Dzień Zaduszny, Msza św. o godz. 13:00, a wcześniej o 12:15 różaniec z wypominkami, następnie procesja do 5 stacji.

8. Informujemy że 1 listopada jeżeli nawiedzimy kościół lub kaplicę możemy uzyskać odpust zupełny, który możemy ofiarować za zmarłych. Trzeba być w stanie łaski uświęcającej, nie mieć przywiązania do grzechu nawet lekkiego, wyspowiadać się, przyjąć Komunię Świętą, odmówić Ojcze nasz, Wierzę w Boga i dowolną modlitwę w intencjach Ojca Świętego. Odpust zupełny można zyskiwać jeszcze z zachowaniem w/w warunków do 8 listopada. 

9. Możemy zaopatrzyć się w najnowszy numer tygodnika „Niedziela” poświęcony tematyce zakończonego w watykanie Synodu o rodzinie.

10. W dniu wczorajszym pożegnaliśmy śp. Jana Głowackiego z Białowoli, zmarła również Mieczysława Rogowska z Topornicy jej pogrzeb odbył się w Nałęczowie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…