I Niedziela Wielkiego Postu

26. 02. 2012 r.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę przeznaczone na zapłacenie faktury za prąd w kościele na ogrzewanie i oświetlenie.

2. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania dzisiaj po sumie.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek, sobota i niedziela miesiąca. Pierwszy piątek to dzień Komunii Świętej wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. W naszym kościele i w kaplicach jak zawsze będzie okazja do spowiedzi. Msze św. w Zarzeczu o 15:00, w Lipsku o 16:00 i w Białowoli o 17:00. Spowiedź dla młodzieży w Lipsku o 17:45 przed droga krzyżową. Do chorych ksiądz Krystian uda się od godz. 8:00 a ksiądz Proboszcz od 9:00. W sobotę odmawiamy różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi. W niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.

4. W tym tygodniu Droga Krzyżowa w Zarzeczu: po Mszy św. o 15:00, w Lipsku po Mszy św. o 16:00, w Białowoli o 16:30 dla młodzieży w Lipsku o 18:00. Gorzkie Żale w niedziele w Białowoli o 8:45 a w Zarzeczu po Mszy świętej a w Lipsku po sumie. Za udział w nabożeństwach wielkopostnych możemy uzyskać odpust zupełny, który możemy ofiarować za kogoś zmarłego albo we własnej intencji.

5. Spotkanie teatrzyku w piątek o godz. 19:00, w sobotę zbiórka ministrantów o 10:00 a lektorów o 12:00.

6. Za tydzień po sumie spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych z rodzicami i rozdanie książeczek do nabożeństwa.

7. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii odbędą się od 5 niedzieli Wielkiego Postu w dniach od 25 do 28 marca b.r. Rekolekcje poprowadzi ks. Krzysztof  Proskura, proboszcz z parafii Chmiel w arch. Lubelskiej, mój kolega z roku studiów. Módlmy się o jak najliczniejsze uczestnictwo i dobre przeżycie tych dni.

8. Możemy składać ofiary indywidualne na kwiaty do Grobu Pana Jezusa.

9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Możemy zaopatrzyć się w najnowszy numer tygodnika „Niedziela” z dodatkiem zamojskim.

10. Prośmy przez wstawiennictwo Matki Bożej i za przyczyną patrona parafii św. Jana Chrzciciela w intencji Ojczyzny, w intencji wyboru nowego Pasterza naszej diecezji, módlmy się dla nas o dobre i pobożne przeżywanie czasu Wielkiego Postu. Pod Twoją obronę…