O G Ł O S Z E N I A

Święto Świętego Szczepana – 26. XII. 2011 r.

1. Przeżywając radość Bożego Narodzenia dziękujemy Panu Bogu za dar tegorocznych Świąt. Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy starali się, byśmy te święta przeżyli w odpowiednim usposobieniu i nastroju. Dziękuję P. kościelnemu, wszystkim paniom za dbanie o czystość kościoła, ministrantom, lektorom, asyście, P. organiście. Dziękuję P. Januszowi Artymiak z Lipska, P. Sławomirowi Krygowskiemu z Lipska Polesie i P. Tadeuszowi Bondyra z Zamościa za ofiarowanie choinek do kościoła parafialnego i do kaplicy w Białowoli. Strażakom z Lipska za ustawienie choinek, ks. Krystianowi i młodzieży za ubieranie choinek i szopki. Niech Boża Dziecina wynagrodzi Wasz trud swoim błogosławieństwem.

2. W ostatnim czasie zostały wycięte 2 drzewa na cmentarzu nr 109 i 76. Pracę wykonali Mariusz Popko i Jarosław Machałek z Zarzecza. Zażyczyli sobie za 2 dni pracy 3 tys. złotych. Wypłaciłem im 2 tys. zł, powiedziałem, że resztę oddam po nowym roku. Po zasięgnięciu opinii radnych i wielu parafian jest wielkie oburzenie z powodu wygórowanej ceny za wykonaną pracę i postanowiłem reszty nie wypłacać. Jednocześnie pragnę podziękować radnemu z Zarzecza Lucjanowi Machałek i Mariuszowi Klimek za wycięcie 2 drzew na cmentarzu za darmo.

3. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na kapłański fundusz zdrowotny. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby chorych księży i emerytów z naszej Diecezji.

4. Jutro święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Msze św. jak w każdą niedzielę. Zgodnie z tradycją, w czasie każdej Mszy św. będzie błogosławione i rozdawane wino.

5. We środę święto Świętych Młodzianków a w piątek święto Świętej Rodziny: Jezusa, Józefa i Maryi.

6. Od środy, 28 grudnia rozpoczynamy wizytę duszpasterską zwaną kolędą:

Środa, 28 grudnia: Białowola Stara Wieś od godz. 9:00 – ks. proboszcz od Borku, od godz. 9:00 – ks. wikariusz od Zalesia.

Czwartek, 29 grudnia: Białowola Nowa Wieś od godz. 9:00 – ks. proboszcz od Lipska Kosobudy, od godz. 9:00 – ks. wikariusz od Zalesia.

Piątek, 30 grudnia: Kol. Białowola od Pniówka godz. 9:00 – ks. proboszcz, Borek i Zalesie od godz. 9:00 – ks. wikariusz.

7. W sobotę 31 grudnia, w ostatnim dniu roku, na Mszy św. o godz. 16.00 w Lipsku i o 17:00 w Białowoli, będziemy dziękowali Bogu za mijający rok. Bardzo serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwie kończącym rok.

8. W niedzielę Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Matki Odkupiciela, Patronki naszej Diecezji, Msze św. jak w każdą niedzielę.

9. W tym tygodniu I niedziela miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych.

10. Jest świąteczny numer „Niedzieli” z dodatkiem i kalendarzem na 2012 r. w cenie 8 zł.

11. Prośmy za wstawiennictwem Matki Bożej o potrzebne łaski, aby te Święta owocowały w naszym życiu wiarą, pokojem, życzliwością i miłością wzajemną. Pod Twoja obronę…