OGŁOSZENIA

II Niedziela Wielkanocna 27 IV 2014

1. Kanonizacyjna Iskra Miłosierdzia znajduje się w naszym kościele przy obrazie świętego Jana Pawła II, zachęcamy do zabrania jej do naszych domów rodzinnych.

2. W dniu dzisiejszym o godz. 18:00 w kościele parafialnym będzie sprawowana Msza św. dziękczynna za dar kanonizacji papieża Jana Pawła II i Jana XXIII. Eucharystię będzie sprawował i wygłosi kazanie ks. kapelan szpitala im. Jana Pawła II Czesław Koraszyński.

3. W dniu dzisiejszym odpust w kaplicy w Zarzeczu, Mszy św. będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. Krzysztof Portka wikariusz parafii Świętej Bożej Opatrzności w Zamościu.

4. W imieniu Caritas dziękujemy za ofiary złożone do puszki.

5. W poniedziałek obchodzimy Uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika głównego patrona polski, we wtorek 29 kwietnia Święto św. Katarzyny ze Sieny, patronki Europy.

6. Spotkanie kandydatów i ministrantów w środę o godz. 15:30.

7. W środę 30 kwietnia dzień imienin Pasterza diecezji biskupa Marian Rojka, pamiętajmy o naszym Pasterzu w modlitwie.

8. W czwartek rozpoczyna się miesiąc maj. W tym czasie wielbić będziemy Boga przez pośrednictwo Matki Najświętszej śpiewem Litanii Loretańskiej, w kościele parafialnym po Mszy świętej, w kaplicach – Zarzeczu o godz. 17:00, Białowola 18:30. Szczególnie zachęcamy do uczestnictwa młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania.

9. W pierwszy piątek miesiąca do chorych pojedziemy od godz. 9:00. Spowiedź pierwszo piątkowa przed każdą Mszą św.

10. W sobotę Uroczystość NMP Królowej Polski głównej patronki polski. Jest to dzień modlitw za ojczyznę i rodaków na emigracji to również Święto Narodowe Konstytucji 3-go Maja. Pamiętajmy o wywieszeniu flagi narodowej.

11. Za tydzień 3 niedziela Wielkanocna zwana niedzielą biblijną. Rozpoczyna ona 6 Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Zachęcamy wiernych do lektury Pisma świętego.

12. W następna niedzielę obchodzić będziemy 85-lecie OSP Białowola, uroczystości rozpoczną się od Mszy św. o godz. 13:30. Szczegółowy program uroczystości znajduje się na plakacie. Z tej racji zmiana tajemnic różańcowych w Białowoli odbędzie się 3-go Maja.

13. Możemy zaopatrzyć się w najnowszy numer tygodnika „Niedziela” poświęcony świętemu Janowi Pawłowi II, w numerze znajduje się medalik z wizerunkiem świętego.

14. Zmarła Bronisława Machałek w wieku 100 lat. Pogrzeb w poniedziałek, wyprowadzenie ciała z domu rodzinnego o godz. 16:00, Msza św. pogrzebowa o godz. 16:30. Wieczny odpoczynek.