Niedziela Zesłania Ducha Świętego 27. V. 2012 r.

1. Świętujemy dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Duch Święty prowadzi Kościół po drogach czasu. On daje nam łaskę wiary i odwagę do jej wyznawania przed światem. Dzisiejsza Niedziela Zesłania Ducha Świętego kończy w liturgii Kościoła Okres Wielkanocny. Bóg zapłać za ofiary na budownictwo sakralne. Nasz teatr zaprasza na przedstawienie z okazji dnia mamy na scenie na zewnątrz zaraz po sumie.
2. W dniu dzisiejszym poświęcenie pól, modlitwy błagalne o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy w Lipsku, rozpoczęcie od Topornicy przy lasku o godz. 16:30 i Lipsku-Polesiu, rozpoczęcie od krzyża na górze o godz. 16:30.
3. Trwają nabożeństwa majowe poświęcone czci Najświętszej Maryi Panny, które w kościele parafialnym po Mszy św. wieczornej o godz. 18:00, w Zarzeczu o 17:00 a w Białowoli o 18:30.
4. Jutro święto NMP Matki Kościoła. Poświęcenie pól: modlitwy błagalne o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy w Białowoli o 10:00, w Zarzeczu o 14:00 i w Lipsku Kosobudach o 17:00.
5. Spotkanie z dziećmi i rodzicami klas II przed I Komunią Świętą we wtorek i czwartek o godz. 16:00. Spowiedź dzieci i rodzin odbędzie się w sobotę 2 czerwca od godz. 9:00.
6. W następną niedzielę wypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, w naszej Parafii I Komunia św., jest to zarazem pierwsza niedziela miesiąca, odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.
7. We wtorek wypada wspomnienie Świętej Urszuli Ledóchowskiej dziewicy, we czwartek wypada święto Nawiedzenia NMP, w piątek też wypada wspomnienie świętego Justyna męczennika, dzień dziecka.
8. Zapraszam do pomocy przy układaniu płytek na cmentarzu po godz. 18:00 młodzież i dorosłych: we wtorek mieszkańców Lipska Polesia, we środę Zarzecze, we czwartek Topornica i w piątek Lipsko.
9. Bóg zapłać za modlitwę i ofiary na potrzeby parafii. Przeczytać ofiary.
10. Zapowiedzi przedślubne: II: Paweł Wawszkiewicz, kaw. z Piseczna, par. św. Anny i Mariola Zams, panna z Zarzecza, par. tut.
11. U ministrantów możemy zaopatrzyć się w najnowszy numer „Niedzieli” 1. Art. „Duch Święty w Kościele”/bd/ 2. Art. „Gidle- miejsce cudów” 3. Art. „Odkrywamy komunistyczne zbrodnie”:/bd/
12. Przez wstawiennictwo naszego Patrona i Matki Bożej, powierzajmy cały świat i wszystkie jego problemy, a także naszą Ojczyznę, parafię – trwające prace, siebie samych i nasze rodziny. Pod Twoją obronę…
13. Zmarła śp. Alfreda Łapa z Zalesia, pogrzeb dzisiaj o godz. 15:00, wyprowadzenie o 14:30, zmarła mama naszego pana kościelnego Andrzeja śp. Zofia Jusiak. Wieczny odpoczynek…..