OGŁOSZENIA

13 Niedziela Zwykła

28  – VI – 2015r.

1. Jutro Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Ojcu Świętym. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

2. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca po Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na nasze inwestycje parafialne.

3. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca do chorych wyruszy jeden ksiądz od godz. 8:00. Prosimy o cierpliwość.

4. Organizujemy pieszą pielgrzymkę do Krasnobrodu na uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Jagodnej. Planowane wyjście jest 1 lipca w środę o godz. 14:00,  dojście na godz. 18:00. Na pielgrzymkę należy zabrać, płaszcz przeciw deszczowy, wygodne buty, kanapki na drogę, wodę do picia niezbędne lekarstwa, osłonę od słońca, intencje modlitewne i różaniec. Prośba aby w miarę możliwości prosić rodzinę i znajomych o zabranie z powrotem. W tym roku uroczystości mają charakter wyjątkowy ze względu na 50 – lecie koronacji cudownego obrazu, w związku z tym od wtorku 23 czerwca o godz. 18:00 rozpoczyna się w sanktuarium Nowenna przed jubileuszem. Codzienna relacja na falach KRZ. Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa.

5. Zapowiedzi przedślubne: zap 2. Jakub Iwanicki kawaler z Lipska i Aleksandra Baszczak panna z Poznania, zap. 2. Cezary Policha kawaler z Łabuń i Joanna Wiatrzyk panna z Zarzecza, zap. 2. Krzysztof Kapała kawaler z Lublina i Ewa Sałach panna z Lipska, zap. 2. Grzegorz Wilkołazki kawaler z Bystrzycy Nowej i Edyta Sobczyk panna z Szewni Górnej, zap. 2. Mariusz Siwiło kawaler z Białowoli i Paulina Świergoń panna z Deszkowic.

6. Jest do nabycia tygodnik Niedziela poświęcony tematyce „Ubóstwo”.

7. W związku z decyzjami personalnymi w naszej diecezji które zostały podane w dniu wczorajszym z funkcji wikariusza naszej parafii został odwołany ks. Krystian Kotulski a skierowany do pracy duszpasterskiej w parafii w Kosobudach. Funkcję wikariusza w parafii Lipsko pełnić będzie ks. Krzysztof Hawro dotychczas wikariusz w Bondyrzu. Decyzje wchodzą w życie z dniem 19 sierpnia 2015 roku do tego czasu księża pełnią swoje funkcje w dotychczasowych placówkach.