17 Niedziela Zwykła

28. 07. 2013 r.

1. We środę rozpoczyna się miesiąc sierpień, czas narodowych zwycięstw pod sztandarem Maryi, a także czas trzeźwości narodu polskiego. Zachęta do podjęcia abstynencji.

2. Trwają wakacje. Dla jednych jest to czas odpoczynku, wyjazdów i urlopów. Dla rolników to okres intensywnej pracy przy zbiorze plonów. Módlmy się o dobrą pogodę na czas żniw.

3. Z kalendarza liturgicznego bieżącego tygodnia: jutro: wsp. św. Marty; w środę św. Ignacego z Loyoli, kapł., w czwartek  św. Alfonsa Marii Ligouriego bp dk.

4. Trwają zapisy na XXXI Pielgrzymkę Pieszą, która 2 sierpnia po Mszy św. o godz. 9:00 wyruszy z Zamościa na Jasną Górę. Swój udział możemy zgłaszać po każdej Mszy św. Jeśli ktoś może wesprzeć  fundusz pielgrzymkowy, przeznaczony dla tych, którzy chcieliby pielgrzymować do naszej Matki, a nie mają na to środków. Sponsorując stypendium pomożemy komuś wyruszyć w drogę, a on powierzy przez Maryję Jezusowi swoje i Wasze intencje. Bóg zapłać za złożone ofiary dla 2 osób na ten cel.

5. Ofiary jakie ostatnio wpłynęły na potrzeby kościoła: P. Radlińscy, Lipsko 214 – 100 zł., od babci Dziurdzowej 50 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

6. W tym tygodniu przekazałem 5 tys. zł. Panu Henrykowi Zwolan, wykonawcy remontu i pokrycia dachu na świetlicy parafialnej POKSiR.

7. Zakończył się remont elewacji zewnętrznej szatni, toalety i pryszniców naszego Klubu sportowego „Metanoja”. Dziękuję wszystkim zatroskanym o estetyczny wygląd obiektu: strażakom OSP Lipsko, sołtysowi wsi Zarzecze Mirosławowi Zams, panu Tomaszowi Zgnilec z Szewni Górnej, który wraz z synami, wykonał obróbki wieńczące prace.

8. Od środy rozpoczynają się półkolonie na naszych obiektach parafialnych dla dzieci ze szkoły podstawowej. W programie m. in.: papieroplastyka, wiklina papierowa, malowanie gąbką na dużych formatach, malowanie w plenerze na sztalugach, malowany kubek pamiątka z wakacji, wakacyjna biżuteria, zajęcia rekreacyjno sportowe, turnieje gier zapomnianych (klasy, guma, kapsle),turnieje gier planszowych (puzzle na czas, szachy, warcaby), zabawy integracyjne, zajęcia kulinarne wspólne przygotowanie posiłków (kanapki, zapiekanki, wypieki), eco warsztaty, czyli recykling artystyczny i bajkodzieło czyli stworzenie i zilustrowanie własnej bajki. To oczywiście kilka pomysłów. Program będzie trwał od godz. 10:00 do 15:00.

9. Są dary z Caritas: cukier i groszek z marchewką, będą wydawane jutro po godz. 18:30.

10. (Taca za tydzień na malowanie dachu kaplicy w Białowoli).

11. Do chorych ks. Krystian pojedzie w czwartek od 9:00, ks. proboszcz w piątek od 9:00.

12. Za tydzień spotkanie z Różami Różańcowymi po Mszy świętej.

13. Za 2 tygodnie odpust przy kapliczce ku czci św. Romana.

14. Zapowiedzi przedślubne: II – Andrzej Curyło, kawaler z Szewni Dolnej, parafia Kosobudy i Małgorzata Adamowicz panna z Zarzecza parafii tutejszej.

15. Zachęcam do lektury prasy katolickiej, jest tygodnik Niedziela: 1. Art. „Wokół pamięci o zbrodni wołyńskiej”, 2. Art. „Wołanie o prawdę i pojednanie”, 3. Art. „Cerkiew w Radrużu”.

16. Zawierzajmy rolników w czasie ich intensywnej pracy, módlmy się o dobrą pogodę na czas żniw, polecajmy wypoczywających na urlopach i wakacjach, dzieci i młodzież, siebie samych oraz tych, którzy prosili nas o modlitwę. Pod Twoją obronę…

 

17. Pożegnaliśmy w tym tygodniu św. p. Emilię Greszta z Lipska, przeżyła 82 l. i Zdzisławę Łukaszyk z Białowoli, która przeżyła 79 l. Wieczny odpoczynek…