O G Ł O S Z E N I A

IV Niedziela Adwentu 18.12.2011 r.

1. Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu dziękujemy za dar tegorocznych rekolekcji adwentowych. Dziękujemy ks. kapelanowi Czesławowi Koraszyńskiemu za wygłoszone do nas rekolekcje. Życzymy na czas świąt Bożego Narodzenia wszelkiej pomyślności, błogosławieństwa Bożego, siły i zdrowia w tej służbie pośród chorych w szpitalu.

2. Do chorych we wtorek ks. Krystian uda się od godz. 9:00. Proszę zgłaszać w zakrystii.

3. W sobotę Wigilia Narodzenia Pańskiego. O godz. 9:00 w kościele parafialnym w Lipsku będzie odprawiona Msza św. zbiorowa za naszych bliskich zmarłych. Możemy przynieść do zakrystii przede Mszą św. imiona i nazwiska naszych zmarłych, szczególnie tych, których pożegnaliśmy w ostatnim czasie. Zachęcam do zachowania tradycyjnie postnego charakteru wieczerzy wigilijnej oraz przypominam, że powinna mieć wymiar religijny, dlatego rozpoczynamy ją odczytaniem Ewangelii o narodzeniu Pańskim wg św. Łukasza, wspólną modlitwą, śpiewem kolędy i dzieleniem się opłatkiem. Na stole niech będzie zapalona świeca, jako znak obecności wśród nas Chrystusa – Światła narodów. Łamiąc się opłatkiem z najbliższymi pamiętajmy o osobach samotnych, chorych, bezdomnych i opuszczonych. Niech ten szczególny wieczór będzie czasem prawdziwego pojednania w rodzinach i sąsiedztwie.

4. Składam serdeczne podziękowanie naszym Radnym za rozniesienie opłatków a Wam drodzy parafianie za złożone ofiary.

5. Ofiara na kościół: PP. Gałanowie z Topornicy 100zł i 50 na ogrzewanie, na ogrzewanie z Lipska 50zł. bezim. Bóg zapłać za składane ofiary.

6. Do wystrojenia choinek i przygotowania szopki zapraszam młodzież z całej parafii na czwartek po Mszy św. wieczornej o godz. 16:00.

7. Do nabycia jest tygodnik „Niedziela”, kalendarze z wieńcami dożynkowymi, i rolników.

8. Opiece Matki Bożej polecajmy także siebie samych, nasze rodziny i tych, którzy potrzebują naszej modlitwy: Pod Twoją obronę…

9. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. + Władysławę Choma z Lipska Polesie. Wieczny odpoczynek…