O G Ł O S Z E N I A

IV Niedziela  Wielkanocna – 29 kwietnia 2012 r.

1. Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza to światowy dzień Modlitw o powołania. Rozpoczynają się Kwartalne Dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

2. Od wtorku rozpoczynamy nabożeństwa majowe poświęcone czci Najświętszej Maryi Panny, które w naszej świątyni będą codziennie po Mszy św. wieczornej o godz. 18:00, w Zarzeczu o 17:00 a w Białowoli o 18:30. W tym czasie będziemy wielbić Boga przez pośrednictwo Matki Najświętszej śpiewem Litanii Loretańskiej. Gimnazjaliści obecność obowiązkowa.

3. We czwartek Uroczystość NMP Królowej Polski. W naszym kościele tego dnia Msze św. sprawowane będą o g. 7.30 i 12.00, w Białowoli o 9:30 a w Zarzeczu o 10:45. Jest to dzień modlitw za naszą Ojczyznę i rodaków przebywających na emigracji. Jest to święto narodowe Konstytucji 3-go Maja. Pamiętajmy o wywieszeniu flagi narodowej.

4. Pierwszy piątek to dzień Komunii Świętej wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. W naszym kościele i w kaplicach jak zawsze będzie okazja do spowiedzi. Msze św. w Zarzeczu o 16:00, w Lipsku o 17:00 i w Białowoli o 18:00. Do chorych udamy się od godz. 9:00. Jest to wspomnienie św. Floriana-patronalne święto strażaków.

5. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na zapłacenie za energię elektryczną (ogrzewanie i światło) w Lipsku 1266.82 zł., w Białowoli za gaz: 206.05 zł i za energię elektryczną: 49.11 zł a w Zarzeczu za energię elektryczną (ogrzewanie i światło): 501.57zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

6. Z wielką radością pragnę poinformować, że jest darczyńca bezimienny kostki brukowej na położenie chodnika wokół kościoła. W związku z tym że należy cementowe płytki zdjąć młodzież gimnazjalna, przygotowująca się do sakramentu bierzmowania, wykona prace związane z zerwaniem płytek, oczyszczeniem i przygotowaniem odzyskanych płytek na chodnik na cmentarzu od bramy wjazdowej do kapliczki. Prace planujemy przez 3 dni w poniedziałek, wtorek i środę od 9:00 do 13:00. Gimnazjaliści przynieście ze sobą: szczotki druciane, motyczki, szpachelki, rękawiczki, okrycie na głowę.

7. Remont świetlicy POKSiR trwa. Zapraszam do obejrzenia wykonanych aktualnie prac.

8. Bóg zapłać za modlitwę i ofiary na potrzeby parafii. Ofiary odczytać.

9. Za tydzień I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych, taca na WSD.

10. Zapowiedzi przedślubne: I: Krzysztof Dymski, kaw z Lipska i Aleksandra Tymura, panna z Lipsko-Polesie, oboje parafii tut., Mariusz Chmiel, kaw. z Tomaszowa Lub., par. N.S.P.J. i Edyta Bondyra, panna z Lipsko-Kosobudy, par. tut., Marek Pakuła, kaw. z Lipsko-Polesie i Agnieszka Kabzińska, panna z Zamościa, par. Miłosierdzia Bożego; II: Artur Lupa, kaw. z Białowoli, par tut. i Aneta Bartnik, panna ze Źrebiec, par. Deszkowice.

11. U ministrantów możemy zaopatrzyć się w najnowszy numer „Niedzieli”.

12. Przez wstawiennictwo naszego Patrona i Matki Bożej, powierzajmy cały świat i wszystkie jego problemy, a także naszą Ojczyznę, parafię – trwające prace, siebie samych i nasze rodziny. Pod Twoją obronę…