O G Ł O S Z E N I A

 Święto

Świętej Rodziny:

Jezusa, Maryi

i Józefa

29. XII. 2013 r.

 

1. Przeżywając oktawę Bożego Narodzenia dziękujemy Panu Bogu za dar tegorocznych Świąt. Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy starali się, byśmy te święta przeżyli w odpowiednim usposobieniu i nastroju. Dziękuję wszystkim paniom za dbanie o czystość kościoła, ministrantom, lektorom, asyście, P. organiście. P. Markowi Gmitrzuk z Lipska za ofiarowanie choinek do kościoła parafialnego i na plebanię. Panu Stanisławowi Furmaniak za przywiezienie choinek. Strażakom z Lipska: Piotrowi Detko, Piotrowi Kudyk, Przemysławowi Paszko, Mateuszowi Muszyńskiemu i Konradowi Serafin za ustawienie choinek, panom z Zarzecza: Mirosławowi Zams i Mirosławowi Machałek za ustawianie szopki, ks. Krystianowi za pomysł i wykonanie wraz z  młodzieżą tegorocznej szopki oraz za ubieranie choinek. Niech Boża Dziecina wynagrodzi Wasz trud swoim błogosławieństwem.

2. Bóg zapłać za złożone ofiary na nasze WSD w Lublinie.

3. Dziś spotkanie teatrzyku o godz. 16:00.

4. Są do odebrania zdjęcia z pielgrzymki z Warszawy i Radecznicy.

5. We wtorek o godzinie 16.00 w Kościele parafialnym w Lipsku a o godz. 17:00 w Białowoli zostanie odprawiona Msza święta, a po niej nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne na zakończenie Roku Pańskiego 2013. Bardzo serdecznie zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwie kończącym rok.

6. We środę, 1 stycznia rozpoczyna się Nowy Rok Pański 2014. Czcić będziemy Świętą Bożą Rodzicielkę Maryję, Matkę Odkupiciela, główną Patronkę naszej Diecezji. Msze święte będą odprawiane jak w każdą niedzielę. Po sumie odbędzie się koncert muzyki Kalabryjskiej Włoch Południowych wykonaniu 3 księży: ks. prof. Artur Katolo, ks. Krzysztof Podstawka z Lublina i proboszcz z Lipska ks. Andrzej Traczykiewicz.

7. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Do chorych ks. proboszcz pojedzie od godz. 9:00, ks. Krystian od godz. 9:00.

8. W następną niedzielę pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy świętej odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.

9. Porządek wizyty duszpasterskiej na nadchodzący tydzień:

Poniedziałek, 30 grudnia: od Borku od godz. 9:00 – ks. wikariusz, Kol. Białowola od Pniówka godz. 9:00 – ks. proboszcz.

Wtorek, 31 grudnia: Lipsko Polesie od godz. 9:00 – ks. proboszcz od PP. Świrgoń do P. Laskowej.

Czwartek, 2 stycznia: Osiedle przy kościele godz. 14:00 – ks. wikariusz, Lipsko Polesie – od P. Jasica do PP. Bartoń od godz. 14:00 – ks. proboszcz.

Sobota, 4 stycznia: Topornica od bloków od godz. 10:00 – ks. wikariusz, Lipsko od zakrętu od godz. 10:00 – ks. proboszcz.

10. Sanepid – 2 pisma, Regulamin cmentarza.

11. W tym tygodniu odeszli do Pana ś.p.: Stanisława Teterycz, Marianna Radlińska, Henryk Matwiejczuk, Stanisław Pietrynko i Teofila Biłant. Wieczny odpoczynek…

12. Prośmy za wstawiennictwem Matki Bożej o potrzebne łaski, aby te Święta owocowały w naszym życiu wiarą, pokojem, życzliwością i miłością wzajemną. Pod Twoją obronę…