O G Ł O S Z E N I A

VI Niedziela Wielkanocna – 29. V. 2011 r.

1. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na tacę przeznaczone na budownictwo sakralne w naszej Diecezji.

2. We wtorek, 31 maja – święto Nawiedzenia NMP, w Krasnobrodzie Diecezjalny Dzień Chorych, rozpoczęcie o
godz. 10.00, Msza św. o godz. 12.00.

3. Spotkanie z dziećmi klas II przed I Komunią Świętą we środę o godz. 16.00. Podziękowanie mamusiom dzieci
pierwszokomunijnych za zasypywanie ziemią kabla zasilającego iluminacje kościoła. W tym tygodniu dalej
zapraszam do pracy mamusie i tatusiów. Musimy dokończyć wkopywanie odpowiednich słupków na których będą zamontowane lampy, ułożyć zdemontowane płytki i resztę zasypać ziemią.

4. Od środy rozpoczyna się miesiąc czerwiec – nabożeństwa do Serca Pana Jezusa w naszym kościele parafialnym będą odbywały się każdego dnia po Mszy św. wieczornej w Białowoli o 18:30.

5. Z tej racji, że ks. Krzysztof w najbliższy piątek udaje się wraz z rodziną Romcia Pupca na święcenia kapłańskie do Lichenia nastąpi zmiana dnia odwiedzin chorych. Do chorych ksiądz proboszcz i ks. Krzysztof udadzą się we środę od godz. 9:00.

6. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca – Msze święte w Zarzeczu o godz. 17:00, w Lipsku o 18:00 a w
Białowoli o 19:00 i I sobota miesiąca – Msze święte w Zarzeczu o 17:15, w Lipsku o 18:00 w Białowoli o 19:00.

7. W sobotę, 4 czerwca, podczas Mszy św. o godz. 10.00 J. E. Ks. Biskup Ordynariusz Wacław Depo udzieli święceń prezbiteratu diakonom Wyższego Seminarium Duchownego naszej Diecezji, spośród nich naszemu Piotrusiowi Skóra. Tego samego dnia w Licheniu przyjmie święcenia kapłańskie nasz Romcio Pupiec. Pamiętajmy w modlitwach o kandydatach do święceń, którzy wczoraj rozpoczęli swoje rekolekcje.

8. Za tydzień w niedzielę Prymicje naszego diakona Piotra Skóry. Dzieci I komunijne i rocznicowe idą w procesji  od domu rodzinnego naszego diakona Piotra w Lipsku Polesiu do kościoła w dniu prymicji 5 czerwca o godz. 11:00. Bardzo proszę o zapisanie dzieci które mogą w tym dniu być obecne. Uroczysta Msza święta prymicyjna w kościele parafialnym w Lipsku o godz. 12:00 Serdecznie wszystkich parafian i miłych gości zapraszamy.

9. W przyszłą niedzielę obchodzimy przeniesioną Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i IV Dzień
Dziękczynienia. Ofiarami zbieranymi do puszek wspieramy budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie – jako wotum wdzięczności za wolność i niepodległość.

10. Program Zamojskich Dni Papieskich w 12. rocznicę wizyty Błogosławionego Jana Pawła II w Zamościu. (plakat)

11. Koncert Uwielbienia Jezusa Eucharystycznego jako dziękczynienie Gminy Zamość za beatyfikację Jana Pawła II odbędzie się w naszym kościele w niedzielę 12 czerwca  o godz. 20:00. Serdecznie zapraszamy.

 

12. Bóg zapłać za modlitwę w intencji parafii oraz ofiary na jej potrzeby: bezimienna: 50 na potrzeby kościoła, 50 na cmentarz.

13. Możemy zaopatrzyć się w najnowszy numer „Niedzieli” z dodatkiem zamojskim.

14. Zapowiedzi przedślubne: I – Artur Salach, kaw. z Lipska, par. tut. i Honorata Błażej, panna z Rzeszowa, par. św. Jadwigi Królowej. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest w sumieniu zobowiązany powiadomić o tym księży.

15. Za przyczyną naszego patrona św. Jana Chrzciciela, bł. Jana Pawła II i Matki Bożej prośmy w intencji dzieci
przygotowujące się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej, diakona Piotra i Romana, naszych rodzin, nas samych i tych, którzy prosili nas o modlitwę.