O G Ł O S Z E N I A

IV Niedziela Zwykła  –  29. I. 2012 r.

1. Zbieramy w dalszym ciągu podpisy poparcia przeciwko dyskryminacji „Telewizji Trwam”.

2. Dziś obchodzony jest 58 Światowy Dzień Chorych na Trąd. Módlmy się o postępy medycyny w zwalczaniu tej straszliwej choroby. Dla zmagających się z nią, prośmy o ulgę w cierpieniu i łaskę wyzdrowienia.

3. We wtorek przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Bosko prezbitera, znakomitego duszpasterza, wychowawcy dzieci i młodzieży. Zatroskani o przyszłość młodego pokolenia powierzajmy je często wstawiennictwu tego świętego.

4. W czwartek przeżywać będziemy Święto Ofiarowania Pańskiego – popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Jest to także Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiarami składanymi do puszek wspieramy siostry klauzurowe. Msze św. 2 lutego w naszym kościele parafialnym sprawowane będą o godz.: 12:00 i 18:00, w Białowoli o 9:15 a w Zarzeczu o 10:45. Podczas każdej Mszy św. odbywać się będzie obrzęd poświęcenia gromnic.

5. Także w czwartek o g. 11.00 odbędzie się ingres J. E Arcybiskupa Wacława Depo do Katedry częstochowskiej. Dziękując za posługę naszego Pasterza módlmy się w Jego intencjach.

6. W piątek przypada dowolne liturgiczne wspomnienie św. Błażeja, przywoływanego jako orędownika w chorobach gardła. Na zakończenie każdej Mszy św. będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa wiernych świecami.

7. W  tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Wizyta z posługą sakramentalną u chorych w domach ks. proboszcz rozpocznie w piątek o godzinie 9.00. Ks. Krystian do chorych pojedzie dopiero za tydzień.

8. Stowarzyszenie Kobiet po Leczeniu Raka Piersi – Zamojskie Amazonki, zaprasza wszystkie osoby leczone i po leczeniu chorób onkologicznych oraz ich rodziny i przyjaciół na Mszę św. o godz. 10.00 w kościele św. Michała, w sobotę, 4 lutego, z okazji dnia Patronki – św. Agaty.

9. Możemy zaopatrzyć się w najnowszy numer tygodnika „Niedziela” z dodatkiem zamojskim.

10. Możemy zaopatrzyć się w gromnice w cenie: 5, 7, 9 zł i woskowe 15 zł.

11. Opiece Matki Bożej zawierzajmy naszą Ojczyznę; chorych na trąd i walczących z tą chorobą; dzieci i młodzież – rozpoczynających ferie zimowe; módlmy się o potrzebne dary dla Arcybiskupa Wacława oraz w intencji wyboru naszego nowego Biskupa Diecezjalnego. Pod Twoją obronę…