O G Ł O S Z E N I A

22 Niedziela Zwykła – 28. VIII. 2011 r.

1. Dziś przeżywamy w Białowoli doroczny odpust ku czci M.B. Częstochowskiej. Cieszymy się z obecności ks. Adama Tabiszewskiego kustosza w Popiglio. Z Włoch przywiózł do nas relikwie chusty Matki Bożej. Na zakończenie Mszy św. będzie możliwość adoracji, ucałowania oraz nabycia pamiątek – różańców. Przypomnę porządek: na zakończenie Mszy św. będziemy podchodzić procesyjnie do ołtarza aby adorować i ucałować relikwie. Do koszyczka złożymy ofiarę dla ks. Adama – Kustosza tych relikwii we Włoszech, jako podziękowanie za tak wielkie wydarzenie i przeżycie spotkania duchowego z Matką Bożą. Wychodząc z kościoła będziemy mogli nabyć u kleryków pamiątki – różańce pobłogosławione przez ks. Adama relikwiami chusty Matki Bożej. Pobłogosławione różańce należy traktować jako możliwość przyjęcia szczególnej łaski od Boga przez wstawiennictwo Maryi.

2. Kończą się wakacje. Dzieci i młodzież już we czwartek rozpoczną nowy rok szkolny i katechetyczny. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego w środę, 1 września dla Szkoły Podstawowej w Białowoli o godz. 9:00. Zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Na wspólną modlitwę zapraszam uczniów i rodziców, nauczycieli i pracowników Szkoły. Dla Lipska i Lipska Polesie Msza św. będzie w piątek o godz. 17:00.

3. W czwartek 1 września przypada 27 rocznica święceń biskupich Biskupa Seniora Jana Śrutwy. Pamiętajmy w modlitwach o pierwszym Pasterzu naszego lokalnego Kościoła.

4. Z kalendarza liturgicznego: jutro  wspominamy w liturgii Męczeństwo św. Jana Chrzciciela, w czwartek bł. Bronisławę dziewicę i w sobotę św. Grzegorza biskupa i doktora Kościoła.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. W czwartek o g. 18:00 Msza św. po niej wystawienie Najświętszego sakramentu i dziękczynienie za dar kapłanów z parafii z prośbą o wytrwanie w świętym powołaniu.

6. W pierwszy piątek miesiąca księża udadzą się z posługą sakramentalną do chorych od godz. 9:00. Wieczorem spowiedź dla dzieci i młodzieży na rozpoczęcie nowego roku szkolnego.

7. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic w Kołach Żywego Różańca.

8. Jest do nabycia kolejny nr tygodnika „Niedziela”.

9. Za przyczyną Matki Bożej dziękujmy Bogu za otrzymywane przez nas łaski, za dar relikwii św. chusty Matki Bożej nawiedzających nasza parafię, ks. Adama Kustosza z Popiglio; módlmy się za środowiska szkolne inaugurujące nowy rok nauki i wychowania; prośmy także w intencji chorych, cierpiących na ciele i duszy oraz poleconych naszym modlitwom

10. Zawierzajmy całą naszą parafię wstawiennictwu św. Michała Archanioła: Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.