O G Ł O S Z E N I A

 

III Niedziela Wielkiego Postu

3. 03. 2013 r.

 

1. Dzisiaj 1-sza niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych. Po sumie spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych z rodzicami i rozdanie książeczek do nabożeństwa, spotkanie z kamerzystą i fotografem.

 

2. Jutro, 4 marca, w liturgii czcimy Świętego Kazimierza (1458-1484), polskiego królewicza, który swym bogobojnym życiem udowodnił, że władza wcale nie musi być okazją do nadużyć, korupcji ani wyścigu w gromadzeniu doczesnego bogactwa. Polecamy Bogu solenizantów i solenizantki. W sobotę wspomnienie świętego Dominika Savio, patrona Służby Ołtarza. Dziękujemy wszystkim, którzy podejmują tę  służbę  jako ministranci, lektorzy i członkowie scholi.

 

3. Zbiórka ministrantów we środę o godz. 17:00 a spotkanie teatrzyku w piątek o godz. 18:30.

 

4. W piątek, 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet. Pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kobietach. Przecież kobiety wypełniają szczególną rolę w świecie, w Kościele i w rodzinie. Polecajmy ich trud i życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki. Tego dnia Drogę Krzyżową odprawimy w intencji kobiet.

 

5. Zapraszam do uczestnictwa w Nabożeństwach Drogi Krzyżowej w piątki w Zarzeczu: o godz. 15:00, w Białowoli o 16:30, w Lipsku o 16:00. Gorzkie Żale w niedziele w Białowoli o 8:45, w Zarzeczu po Mszy świętej a w Lipsku po sumie. Za udział w nabożeństwach wielkopostnych możemy uzyskać odpust zupełny, który możemy ofiarować za kogoś zmarłego albo za siebie.

 

6. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii odbędą się po 5 niedzieli Wielkiego Postu. Módlmy się o jak najliczniejsze uczestnictwo i dobre przeżycie tych dni.

 

7. W Niedzielę Palmową planujemy modlitwę za zmarłych na cmentarzu, poświęcenie palm i procesję do kościoła parafialnego o godz. 11:30. Ogłaszam 2 konkursy 1 na najładniejszą 2 na największą palmę. Rozstrzygnięcie konkursu po sumie. Zapraszam do udziału dzieci, młodzież, dorosłych i nasze koła gospodyń wiejskich.

 

8. Bóg zapłać za ofiary indywidualne na kwiaty do Grobu Pana Jezusa: Pilip Wanda 20 zł, Cecylia Furmaniak 20 zł.

 

9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. „Niedziela” poświęcona Papieżowi Benedyktowi XVI.

 

10. Prośmy przez wstawiennictwo Matki Bożej i za przyczyną patrona parafii św. Jana Chrzciciela o ducha pokuty dla nas wszystkich; zawierzajmy sprawę wyboru nowego papieża; polecajmy Bogu tych, którzy prosili nas o modlitwę. Pod Twoją obronę…