Niedziela Najświętszej Trójcy – 3. VI. 2012 r.


1. Dziś w pierwszą niedzielę czerwca, obchodzimy V Dzień Dziękczynienia, dziękując Opatrzności Bożej za beatyfikację Jan Pawła II oraz za dar życia i posługi Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Składamy Bóg zapłać! za ofiary do puszek, przeznaczona na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Wilanowie, w obrębie którego znajduje się Świątynia Opatrzności Bożej jako wotum Narodu za wolną Polskę.
2. Składam serdeczne podziękowanie wszystkim osobom za przygotowanie dzisiejszej uroczystości I Komunii Świętej. Rodzicom za piękne przystrojenie świątyni i wszelkie prace w kościele, wokół kościoła. Serdeczne podziękowanie składam ks. Krystianowi wikariuszowi i P. Stanisławowi organiście.
3. Biały tydzień dla dzieci, zapraszam na wieczorne Msze św. o godz. 18:00.
4. We czwartek Boże Ciało. Główna Msza św. w Lipsku o godz. 10:00 w Zarzeczu i Białowoli o 8:30. Następnie procesja do 4 ołtarzy w Lipsku: 1 przy młynie, 2 na dawnym placu buraczanym, 3 przy Gospodarstwie Rybnym, 4 w Topornicy przy lasku za krzyżem , tam będzie zakończenie procesji. Zwracam się z gorącą prośbą do członków Kółek Różańcowych i Legionu Maryi, aby zatroszczyli się o godny wygląd chorągwi, sztandarów i feretronów, które będą niesione podczas procesji Bożego Ciała. Zapraszam dzieci z klas II i III, dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do niesienia różańca inne dzieci do asysty przy chorągwiach. Zwracam się zabezpieczenie trasy przez druhów z OSP z Lipska i OSP z Białowoli. Was drodzy mieszkańcy Lipska proszę o udekorowanie domów znakami eucharystycznymi np. obraz ostatniej wieczerzy wystawić w oknie alby wyciąć literki IHS i przykleić, ubrać bramę, obejście wokół posesji, okażmy ze czekamy na tak Dostojnego Gościa.
5. Próba dzieci rocznicowych i spowiedź we wtorek o godz. 16:00.
6. Zbiórka ministrantów i lektorów przed Bożym Ciałem we środę o 19:00, obecność obowiązkowa.
7. W piątek zapraszamy na obiekty sportowe na mecz otwarcia mistrzostw EURO 2012 na godz. 18:00, jeżeli będzie odpowiednia pogoda mecz będzie można obejrzeć na zewnątrz.
8. Zapraszam do pomocy przy układaniu płytek na cmentarzu po godz. 18:00 młodzież i dorosłych: w poniedziałek mieszkańców Lipsko-Kosobudy, we wtorek Białowola, we środę Borek, Kol. Białowola i Zalesie.
9. Nabór na rok 2012/2013
10. Zapowiedzi przedślubne: I: Karol Laskowski, kaw. z Białegostoku, par. św. Jadwigi i Joanna Sapiło z Lipska par. tut.
11. U ministrantów możemy zaopatrzyć się w najnowszy numer „Niedzieli” 1. Art. „Za co powinniśmy dziękować Węgrom?” 2. Art. „Spotkanie z Ukrainą-wywiad z Ks. Biskupem” 3. Art. „Wywiad z byłą żoną Palikota”/bd/
12. Przez wstawiennictwo naszego Patrona i Matki Bożej, powierzajmy cały świat i wszystkie jego problemy, a także naszą Ojczyznę, parafię – trwające prace, siebie samych i nasze rodziny. Pod Twoją obronę…