O G Ł O S Z E N I A

XIII  Niedziela  Zwykła – 30. VI. 2013 r.

1. Dziś zakończenie nabożeństw do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

2. Rozpoczynają się wakacje, czas odpoczynku, wyjazdów i urlopów. Przypominamy o obowiązku uczestnictwa we Mszy św. podczas wakacji.

3. Jutro i pojutrze uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Jagodnej w Krasnobrodzie, głównym sanktuarium naszej diecezji. Z naszej parafii wyrusza jutro o godz. 14:00 piesza pielgrzymka do Krasnobrodu pod przewodnictwem ks. Krystiana. Trwają zapisy na pielgrzymkę do Krasnobrodu, na pielgrzymkę należy zabrać, płaszcz przeciw deszczowy, wygodne buty, kanapki na drogę, wodę do picia niezbędne lekarstwa, osłonę od słońca, intencje modlitewne i różaniec, wyjście spod kościoła o godz. 14:00, dojście planowane koło godz. 19:00. Prośba aby w miarę możliwości prosić rodzinę i znajomych o zabranie z powrotem, jeżeli ktoś się obawia że nie da rady przejść całej drogi będzie pielgrzymce towarzyszył samochód, z którego będzie można skorzystać.

4. Spotkanie Teatrzyku w środę o godz. 13:00.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

6.. Do chorych w I piątek ks. proboszcz i ks. Krystian udadzą się od godz. 9:00.

7. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, adoracyjna, taca na WSD.

8. Za tydzień w niedzielę 7 lipca po południu zapraszamy na LIPSKIE LATO KULTURALNE na obiektach parafialnych. Są przewidziane konkurencje dla dzieci i dla dorosłych, będą nagrody. Organizatorami są: Urząd Gminy Zamość, Koła gospodyń wiejskich z terenu całej naszej parafii, Rady sołeckie, OSP Lipsko, OSP Białowola, PKS „Metanoja”, KSM, Teatr „Uciecha” oraz cała parafia.

9. Zapraszam Strażaków OSP Lipsko i OSP Białowola do włączenia się w przygotowanie LIPSKIEGO LATA KULTURALNEGO. Proszę o pomoc w uporządkowaniu terenu na obiektach parafialnych, posprzątanie wokół tych budynków, wykoszenie trawy na parkingu, przy stawie i inne konieczne prace. Została zakupiona nowa pompa głębinowa, trzeba ją zainstalować.

10. 17 lipca we środę o godz. 12:00 zapraszamy na uroczystości upamiętniające śmierć żołnierzy z I wojny światowej. Zaproszenie.

12. Są dary z Caritasu: mleko i płatki kukurydziane. Osoby chętne najpierw zapraszam do pracy od poniedziałku z rana, albo we środę.

13. Zapowiedzi przedślubne: II: Mateusz Binduga, kawaler z Białowoli, parafii tutejszej i Agnieszka Pytel, panna z miejscowości Lisie Jamy, parafii tamtejszej.

14. U ministrantów możemy zaopatrzyć się w najnowszy numer „Niedzieli”. 1. Art. „Społeczny krzyk o moralność”, 2. Art. „Poświęcenie kościoła Bł J.P.II w Krakowie”, 3. Art.” Prosimy braci z Polski o wybaczenie”, zdjęcia nowowyświęconych księży neoprezbiterów.

15. Matce Najświętszej zawierzajmy dzieci i młodzież na czas wakacji, nasze rodziny, pielgrzymów idących jutro do Krasnobrodu. Pod Twoją obronę…