O G Ł O S Z E N I A

Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – 30. XII. 2012 r.

1. Przeżywając oktawę Bożego Narodzenia dziękujemy Panu Bogu za dar tegorocznych Świąt. Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy starali się, byśmy te święta przeżyli w odpowiednim usposobieniu i nastroju. Dziękuję P. kościelnemu, wszystkim paniom za dbanie o czystość kościoła, ministrantom, lektorom, asyście, P. organiście. P. Tadeuszowi Bondyra z Zamościa za ofiarowanie choinek do kościoła parafialnego i do kaplicy w Białowoli. Panu Eugeniuszowi Dragan z synem za przywiezienie choinek do kościoła parafialnego w Lipsku i na plebanię. Panom z Zarzecza za ustawienie choinek, ks. Krystianowi i młodzieży za ubieranie choinek i szopki. Niech Boża Dziecina wynagrodzi Wasz trud swoim błogosławieństwem.

2. Dziś przeżywamy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Ogarniajmy myślą i modlitwą nasze rodziny często borykające się z codziennymi trudnościami.

3. Jutro o godzinie 16.00 w Kościele parafialnym w Lipsku a o godz. 17:00 w Białowoli zostanie odprawiona Msza święta, a po niej nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne na zakończenie Roku Pańskiego 2012. Bardzo serdecznie zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwie kończącym rok.

4. We wtorek, 1 stycznia rozpoczyna się Nowy Rok Pański 2013. Czcić będziemy Świętą Bożą Rodzicielkę Maryję, Matkę Odkupiciela, główną Patronkę naszej Diecezji. Msze święte będą odprawiane jak w każdą niedzielę.

5. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Do chorych ks. proboszcz pojedzie od godz. 9:00, ks. Krystian od godz. 8:00.

6. W następną niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Po każdej Mszy świętej odbędzie się błogosławienie kredy i kadzidła. Taca będzie przeznaczona na Krajowy Fundusz Misyjny. Jest to zarazem pierwsza niedziela miesiąca dlatego po Mszy świętej odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.

7. W następną niedzielę o godzinie 15:00 w remizie w Lipsku dzieci ze Szkoły Podstawowej w Lipsku i młodzież z teatrzyku „Uciecha” przedstawią jasełka bożonarodzeniowe. Zapraszam serdecznie do wspólnego świętowania i kolędowania.

8. Zmarła ś. p. Teresa Naworol z Szewni Górnej l. 58. Pogrzeb odbędzie się we wtorek. Wyprowadzenie z domu o godz. 14:00, Msza święta w kościele o godz. 14:30.

9. Prośmy za wstawiennictwem Matki Bożej o potrzebne łaski, aby te Święta owocowały w naszym życiu wiarą, pokojem, życzliwością i miłością wzajemną. Pod Twoja obronę…