O G Ł O S Z E N I A

27 Niedziela Zwykła – 02. X. 2011 r.

1. Dzisiejsza niedziela, rozpoczyna 67. Tydzień Miłosierdzia pod hasłem „Komunia z Bogiem źródłem miłosierdzia”. Składam „Bóg zapłać!” za ofiary do puszek, przeznaczone na akcję dożywiania dzieci prowadzoną przez Caritas naszej Diecezji.

2. I Niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych. Mamy wszyscy zaproszenie do Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę. Intencja: Z Maryją Królową Polski módlmy się o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii, o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu. Zatroszczmy się aby róże różańcowe miały pełny skład, najlepiej jak ktoś z rodziny podejmie tajemniczkę.

3. Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. W Lipsku nabożeństwa różańcowe będą o godz. 16.20, w Białowoli o 16:30 a w Zarzeczu o 16:00. Na wspólną modlitwę zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci, dla których będzie też okazja uczestnictwa w konkursie a młodzież gimnazjalną jako przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca, z tej racji po Mszy św. o g. 16:00 wystawienie Najświętszego sakramentu, modlitwa różańcowa jako dziękczynienie za dar kapłanów z parafii z prośbą o wytrwanie w świętym powołaniu.

5. W pierwszy piątek miesiąca ksiądz Krystian uda się z posługą sakramentalną do chorych od godz. 8:00 a ks. proboszcz od godz. 9:00.

6. Z kalendarza liturgicznego bieżącego tygodnia: we wtorek przypada wspomnienie św. Franciszka z Asyżu; w środę św. s. Faustyny Kowalskiej Apostołki Miłosierdzia; w piątek NMP Różańcowej – zapraszamy szczególnie w tym dniu do kościoła wszystkich członków Kół Żywego Różańca na wspólną modlitwę różańcową.

7. Spotkanie dla ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 10:00, dla KSM o 13:30.

8. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o g. 12.00 poświęcenie różańców dla dzieci z klas II, a bezpośrednio po Eucharystii spotkanie przygotowawcze dla rodziców i dzieci przed I Komunią Świętą.

9. Ofiary na remont świetlicy: Sokołowski Jan z Białowoli 100zł, Pyś Andrzej z Białowoli 100zł, Małgorzata i Przemysław Kuźma z kol. Białowola 50zł, Juszczak Tadeusz z kol. Białowola 100zł, Kuźma Jan z Borku 100zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

10. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy XI Dzień Papieski, w którego tematykę wprowadził nas odczytany dziś list Episkopatu Polski. Tego dnia ofiarami składanymi do puszek wspieramy fundację stypendialną na rzecz uzdolnionej młodzieży z najuboższych rodzin.

11. Jest do nabycia kolejny nr tygodnika „Niedziela”.

12. Opiece Matki Bożej polecajmy naszą parafię wszystkie rodziny, dzieci i młodzież, modlących się w naszym kościele i tych którzy prosili nas o modlitwę – niech opieka Matki Bożej wyjedna nam potrzebne łaski i dary, a także umiłowanie modlitwy różańcowej. Pod Twoją obronę… Zawierzajmy całą naszą parafię wstawiennictwu św. Michała Archanioła: Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.