O G Ł O S Z E N I A

18 Niedziela Zwykła – 31. VII. 2011 r.

1. Zgodnie z zapowiedzią sprzed tygodnia ofiarami składanymi do puszek wspieramy dziś poszkodowanych w wyniku nawałnicy, jaka niedawno przeszła przez województwo mazowieckie i łódzkie. Bóg zapłać za wsparcie potrzebujących pomocy.

2. Ks. Krystian przyjmuje zapisy na pieszą pielgrzymkę na Jasna Górę. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 12:00.

3. Jutro rozpoczynamy miesiąc sierpień, czas narodowych zwycięstw pod sztandarem Maryi, a także czas trzeźwości narodu polskiego. Zachęcamy do licznego podejmowania abstynencji, jako wynagrodzenia za grzechy pijaństwa i troski o osobistą trzeźwość.

4. Z kalendarza liturgicznego bieżącego tygodnia: jutro wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego – biskupa i doktora Kościoła, w czwartek św. Jana Marii Vianney`a – kapłana a w sobotę obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego. We środę z racji 110 rocz. urodzin Kard. St. Wyszyńskiego po Mszy św. o godz. 18:00 pomodlimy się przy pomniku obok kościoła parafialnego o beatyfikację Sługi Bożego.

5. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. Ze względu na to że ks. Krystian od wtorku idzie na pieszą pielgrzymkę na Jasna Górę, do chorych uda się w poniedziałek od godz. 9:00, ks. proboszcz w piątek od godz.9:00. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic w Kołach Żywego Różańca.

6. W dniach 23-26 sierpnia br. w Zwierzyńcu odbędzie się „Exodus Młodych” – 4 dniowe spotkanie pod namiotami młodzieży Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Informacje oraz zgłoszenia na stronie internetowej: http://www.exodusmlodych.pl/

7. Zapowiedzi przedślubne: I: Grzegorz Antoniak, kaw. z Trojanowa, par. Kuczyn, diec. Łomżyńska i Jolanta Cisek, panna z Szewni Górnej, par. tutejszej; Michał Adamowicz, kaw. z Zarzecza par. tutejszej i Katarzyna Kleban, panna z Sitańca par. Sitaniec.

8. Jest do nabycia kolejny nr tygodnika „Niedziela”.

9. Dobremu Bogu zawierzajmy nas samych, ks. Krystiana i naszą młodzież, którzy pojutrze wyruszą na Jasną Górę; prośmy także o dobrą pogodę dla rolników na czas żniw; módlmy się za dzieci i młodzież korzystających z wakacji. Pod Twoją obronę…

10. Zawierzajmy całą naszą parafię wstawiennictwu św. Michała Archanioła: Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.