18 Niedziela Zwykła – 4. 08. 2013 r.

1. Dzisiaj I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych.

2. Dziękuję P. Januszowi Ożga z Białowoli, który wraz z synami pomalował dach, rynny i parapety na kaplicy w Białowoli

3. We wtorek obchodzimy święto Przemienia Pańskiego, odpust w Suchowoli, w czwartek wspomnienie św. Dominika – prezbitera i zakonnika, w piątek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy, męczennicy, patronki Europy, w sobotę święto św. Wawrzyńca diakona i męczennika.

4. Za tydzień odpust przy kapliczce ku czci św. Romana. Sumę odpustową odprawi i kazanie wygłosi ks. Tomasz Winogrodzki z Zamościa.

5. Między odpustem ku czci św. Romana a odpustem ku czci Matki Bożej Częstochowskiej planujemy za 2 tygodnie 18 sierpnia Mszę świętą na cmentarzu parafialnym o godz. 18:00, polecając zmarłych tam spoczywających.

6. Zachęcam do lektury prasy katolickiej, jest kolejny tygodnik Niedziela.

7. Trwają wakacje. Dla jednych jest to czas odpoczynku, wyjazdów i urlopów. Dla rolników to okres intensywnej pracy przy zbiorze plonów. Módlmy się o dobrą pogodę na czas żniw. Zawierzajmy rolników, wypoczywających na urlopach i wakacjach, dzieci i młodzież, siebie samych oraz tych, którzy prosili nas o modlitwę. Pod Twoją obronę…