O G Ł O S Z E N I A

31 Niedziela Zwykła – 4. XI. 2012 r.

1. Dziś, 4 listopada, wspomnienie św. Karola Boromeusza, dzień imienin Błogosławionego Jana Pawła II, papieża. W naszych modlitwach prośmy o rychłą kanonizację Papieża Polaka.

2.  Decyzją Konferencji Episkopatu Polski każda druga niedziela listopada jest szczególnym dniem pamięci, modlitwy i solidarności z Kościołem Prześladowanym, jako konkretna pomoc dla chrześcijan, którzy cierpią w różnych zakątkach świata. Tematem przewodnim tegorocznego Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym w dniu 11 listopada będzie sytuacja chrześcijan w Egipcie. Niech ten dzień obudzi naszą wrażliwość i solidarną więź z tymi chrześcijanami, którzy za swą wiarę doświadczają prześladowania, bólu i braku dachu nad głową. Zbiórka ofiar do puszek na pomoc dla prześladowanych chrześcijan w Egipcie.

3. Przypominam, że do 8 listopada jeśli nawiedzimy cmentarz możemy uzyskać odpust zupełny, który możemy ofiarować za zmarłych. Trzeba być w stanie łaski uświęcającej, nie mieć przywiązania do grzechu nawet lekkiego, wyspowiadać się, przyjąć Komunię Świętą, odmówić Ojcze nasz, Wierzę w Boga i dowolną modlitwę w intencjach Ojca Świętego.

4. Stowarzyszenie kobiet na rzecz promocji i rozwoju środowisk lokalnych 28+ zaprasza mieszkanki i mieszkańców lipsko Kosobudy i Lipsko Polesie do udziału w warsztatach twórczości regionalnej. Udział w warsztatach jest bezpłatny, organizatorzy zapewniają wszystkie niezbędne materiały. Miejsce realizacji warsztatów – świetlica parafialna w Lipsku. Harmonogram oraz tematyka warsztatów rękodzieła: 05.11.2012 (poniedziałek) w godz: 15.00-20.00 projektowanie i składanie biżuterii. 06.11.2012 (wtorek)    w godz: 14.00-20.00 I etap – makrama -sztuka artystycznego wiązania sznurków. 07.11.2012 (środa) w godz: 15.00-20.00 II etap – makrama -sztuka artystycznego wiązania sznurków. 12.11.2012 (poniedziałek) w godz: 15.00-20.00 anioły z masy solnej 13.11.2012 (wtorek)    w godz: 15.00-20.00 anioły z wikliny papierowej i kory.

5. Ofiary na pokrycie kosztów remontu świetlicy: bezimienna 50 zł, Józef Wilkos 50 zł.

6. Jest do nabycia tygodnik „Niedziela”, kalendarze z wieńcami dożynkowymi i rolników.