II Niedziela Wielkiego Postu  –  4. 03. 2012 r.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu na tacę, które były przeznaczone na zapłacenie faktury za prąd w kościele na ogrzewanie i oświetlenie.

2. Bóg zapłać za składane dzisiaj ofiary do puszek na Krajowy Fundusz Misyjny.

3. Dzisiaj po sumie spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych z rodzicami i rozdanie książeczek do nabożeństwa.

4. W dniu dzisiejszym zmiana tajemnic różańcowych.

5. Zapraszam do uczestnictwa w Nabożeństwach Drogi Krzyżowej w piątki w Zarzeczu: o godz. 15:00, w Białowoli o 16:30, w Lipsku o 16:00, dla młodzieży i kandydatów do bierzmowania o 18:00. Gorzkie Żale w niedziele w Białowoli o 8:45, w Zarzeczu po Mszy świętej a w Lipsku po sumie. Za udział w nabożeństwach wielkopostnych możemy uzyskać odpust zupełny, który możemy ofiarować za kogoś zmarłego albo za siebie.

6. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii odbędą się od 5 niedzieli Wielkiego Postu. Módlmy się o jak najliczniejsze uczestnictwo i dobre przeżycie tych dni.

7. W tym roku w Niedzielę Palmową planujemy modlitwę za zmarłych na cmentarzu, poświęcenie palm i procesję do kościoła parafialnego o godz. 11:30. Ogłaszam 2 konkursy 1 na najładniejszą 2 na największą palmę. Rozstrzygnięcie konkursu po sumie. Zapraszam do udziału dzieci, młodzież, dorosłych i nasze koła gospodyń wiejskich. Będą atrakcyjne nagrody.

8. We czwartek 8 marca modlitwami ogarniamy wszystkie kobiety w dniu ich święta.

9. W piątek przypada wspomnienie św. Dominika Savio, patrona liturgicznej służby ołtarza. Módlmy się w tym dniu za naszych ministrantów aby św. patron wypraszał im potrzebne dary w życiu osobistym i ministranckiej służbie.

10. Spotkanie teatrzyku w sobotę o godz. 11:00 i w niedzielę o 16:30, w sobotę zbiórka ministrantów o 10:00.

11. Za tydzień ofiarami składanymi na tacę wspieramy nasze Diecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne.

12. Walne zgromadzenie sprawozdawczo-organizacyjne członków klubu sportowego Metanoja odbędzie się na hali sportowej Zespołu Szkół w Żdanowie w piątek 16 marca o godz. 19:30.

13. Możemy składać ofiary indywidualne na kwiaty do Grobu Pana Jezusa.

14. Zapowiedzi przedślubne: I – Adrian Smyk, kaw. z Cześnik, par. Cześniki i Barbara Madeja, panna z Lipska, par. tutejszej.

15. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Możemy zaopatrzyć się w najnowszy numer tygodnika „Niedziela” z dodatkiem zamojskim.

16. Prośmy przez wstawiennictwo Matki Bożej i za przyczyną patrona parafii św. Jana Chrzciciela o ducha pokuty dla nas wszystkich; zawierzajmy sprawę wyboru naszego Biskupa diecezjalnego; polecajmy Bogu tych, którzy prosili nas o modlitwę. Pod Twoją obronę…