O G Ł O S Z E N I A

23 Niedziela Zwykła – 4. IX. 2011 r.

1. Tydzień temu przeżywaliśmy spotkanie z Matką Bożą poprzez przyjęcie błogosławieństwa relikwiami jej welonu. Obecność ks. Adama Tabiszewskiego z Włoch, kustosza w Popiglio była możliwa dzięki staraniom pana Stanisława Grześko z Zalesia. Za te starania trwające wiele już miesięcy z całego serca Panu Stanisławowi dziękuję. Dziękuję wszystkim osobom za przygotowanie obiadu u Pani Teresy Juszczak w Białowoli. Ci którzy jeszcze nie otrzymali pamiątek, wychodząc z kościoła będą mogli nabyć u kleryków: różańce pobłogosławione przez ks. Adama relikwiami welonu Matki Bożej. Pobłogosławione różańce należy traktować jako możliwość przyjęcia szczególnej łaski od Boga przez wstawiennictwo Maryi.

2. Przeżywamy I niedzielę miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych.

3. W dniu dzisiejszym w Pniówku odbywają się Dożynki gminne. Za tydzień w Krasnobrodzie dożynki diecezjalne. U nas dożynki parafialne odbędą się za 2 tygodnie w Lipsku.

4. Na naszym boisku w dniu dzisiejszym o godz. 15:00 gramy mecz z Orkanem Bełżec. Zapraszamy do kibicowania.

5. Bierzmowanie dla uczniów 2 i 3 klasy gimnazjum będzie w przyszłym roku 24 czerwca. Spotkanie organizacyjne odbędzie się za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 12:00.

6. Za tydzień na Mszy św. o godz. 12:00 i w Białowoli oraz Zarzeczu poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych.

7. W czwartek przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny (Matki Bożej Siewnej). Msze św. w kościele parafialnym o 12:00 i 18:00, w Białowoli o 17:00 a w Zarzeczu o 19:00.

8. Spotkanie dla ministrantów i lektorów w piątek o godz. 17:00. Chłopcy chętni do służby ministranckiej mogą zapisywać się przez cały wrzesień za pośrednictwem swoich rodziców u ks. Krystiana.

9. W piątek 9 września przypada 5 rocznica święceń biskupich Pasterza naszej Diecezji J. E. Wacława Depo. W swoich modlitwach polecajmy Bogu szczególnie w tym dniu osobę naszego Biskupa Diecezjalnego.

10. Ofiary na potrzeby kościoła: Helena Łukaszyk z Lipska 50 zł, bezim. z Lipska 50 zł, Piotr Pyś z Białowoli 100 zł, ofiara od Jerzego Chróścikowskiego z Białowoli, która była złożona 2 lata temu docelowo na witraż 5 tys. zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

11. X TURNIEJ NADZIEI O PUCHAR PRZECHODNI KAZIMIERZA GÓRSKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ w najbliższą sobotę 10 września. Serdecznie zapraszamy. Prosimy o sportowy doping.

12. Dwa tygodnie temu odbyło się spotkanie Rady Parafialnej. Tematem był remont i modernizacja starej plebanii, obecnie świetlicy POKSiR. Po rozmowach doszliśmy do wniosku, że świetlicę należy remontować. Świetlica ma służyć całej społeczności parafialnej. Remont wpłynie na poprawę jakości i standardu życia mieszkańców poprzez zaspokojenie potrzeb społecznych i kulturalnych mieszkańców. Modernizacja podniesie standard użytkowy świetlicy a tym samym zapewni dogodne warunki do spotkań dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Prace remontowe wpłyną na wzrost aktywności społecznej gdyż angażować będą 2 podmioty PKS Metanoja i OSP Białowola oraz mieszkańców Lipska. Chcemy żeby budynek świetlicy pełnił funkcję centrum społeczno-kulturowego naszej miejscowości poprzez zebrania wiejskie a także przeglądy twórczości lokalnej angażujące wszystkich mieszkańców parafii. Są środki unijne, więc należy je wykorzystać. Remont chcemy rozpocząć od wymiany okien i drzwi w całym budynku. Ktoś powie a dlaczego nie od dachu. Otóż remontując najpierw dach nie można wykazać we wniosku, że to wpłynie na polepszenie warunków i funkcjonowanie świetlicy. Jak wiemy, żeby coś otrzymać ze środków unijnych należy mieć wkład własny czyli 1/3 całej inwestycji. Ale martwię się czy podołamy jako parafia tym wyzwaniom. Mamy trudne sytuacje finansowe, mniejsze dochody, borykamy się z różnymi problemami. Wierze, że tak jak do tej pory udało się nam wspólnie wiele inwestycji zrealizować to i ta z Waszą pomocą będzie możliwa. Po prostu utrzymajmy to co jest naszą własnością parafialną. Jest to obiekt zabytkowy, ma prawie 100 lat. Jak go wyremontujemy będzie mógł służyć innym. Na spotkaniu radni zaproponowali aby rozdać koperty i ofiary, które będziecie składać żeby były czytane kto i ile ofiarował, jeśli ktoś będzie miał życzenie żeby nie czytać kto ofiarował, będzie czytane jako ofiara bezimienna. Wychodząc  ze świątyni będziemy mogli pobrać koperty. Ofiary możemy składać od zaraz, im szybciej tym lepiej. Na spotkaniu rady była mowa o 100 zł od rodziny na ten remont i modernizację świetlicy. Nie jest to reguła. Ile kto może ofiarować tyle będzie. Drodzy parafianie: za wasze zatroskanie i ofiarność już teraz serdecznie dziękuję.

13. Zapowiedzi przedślubne: I – Grzegorz Pupiec, kaw. z Zalesia, par. tutejszej i Stella Pupiec, wdowa z Zalesia, par. tutejszej.

14. Jest do nabycia kolejny nr tygodnika „Niedziela”.

15. Opiece Matki Bożej polecajmy małżeństwa i rodziny, siebie samych, nauczycieli, katechetów oraz młodzież i dzieci w nowym roku szkolnym i katechetycznym. Pod Twoją obronę… Zawierzajmy całą naszą parafię wstawiennictwu św. Michała Archanioła: Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.